Polkadot kurucusu Wood: 19 milyon DOT harcamaya hazırız

Kısa süre içinde parachain müzayedelerini başlatacak olan Polkadot'ta (DOT) kurucu Gavin Wood attığı tweet ile kasalarında şu anda 19 milyona yakın DOT bulunduğunu ve bu fonu eğitim, geliştirme ve kendileri adına değerli görülebilecek her proje için harcamaya hazır olduklarını söyledi.

Geçtiğimiz hafta ağ üzerinde geliştirilecek projelere yer tahsisi yapılmasını sağlayacak olan açık artırma sürecinin Kasım ayında başlayacağı açıklanan Polkadot’ta, kurucu Gavin Wood, yeni projeler için harcanabilecek 18 milyon 936 bin 300 DOT’ları bulunduğunu belirtti.

Kişisel Twitter hesabından bir mesaj yayımlayan Wood şunları söyledi:

“Polkadot kasasında şu anda 18 milyon 936 bin 300 DOT bulunmaktadır (dolar değil, DOT. Hesabı siz yapın). Sizlerin inşa etmek, geliştirmek, eğitmek için sunacağı projeler ve Polkadot yönetişim ağının değerli olduğuna inandığı her şey için bu fonu harcamaya hazırız”

Wood’un bahsettiği 19 milyona yakın DOT token’ın toplam değeri ise şu anda yaklaşık 777 milyon dolara denk geliyor.

“Hazinede biriken DOT’lar protokolün doğası gereği”

Wood’un bu tweet’inin ardından bir takipçi ise biriken DOT’ların nasıl kazanıldığını sordu. Polkadot kurucusu Wood, “Bu DOT’lar nereden geliyor? İşlem ücretlerinden mi kazanıldı? Hazine’ye kredi olarak mı verildi? Yaratıldı mı?” şeklindeki soruya da şu cevabı verdi:

“Hazinede bulunan DOT’lar ağ protokolünün doğası gereği oraya gider. İşlem ücretleri, kesintiler ve standart altı bazı düzenlemeler buraya sağlanan akıştaki faktörlerdendir. Bu fon kullanılmadığı takdirde yavaşça yanmaya başlayacaktır. Şu anda her ay yaklaşık 239 bin 988 DOT yanmaktadır”

DOT eski rekoruna yaklaşıyor

Şu anda yaklaşık 42,5 dolardan işlem gören DOT, 15 Mayıs tarihinde 49 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Polkadot ağı üzerinde geliştirilecek projelere yer tahsisi yapılacak açık artırma öncesinde projelerin ellerinde olabildiğince fazla DOT bulundurmaları gerekiyor. Bu da en büyük 8. kripto paraya olan ilgiyi artırıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl