Polkadot (DOT), parazincir açık artırmalarının yaklaşmasıyla zirve yaptı

Kasım ayında yapılacağı belirtilen Polkadot parazincir açık artırmaları için tarihin yaklaşmasıyla beraber DOT fiyatında da ciddi bir artış görülmeye başlandı. Polkadot'un kripto parası, Mayıs ayındaki ATH seviyesini de geride bıraktı ve 50 doların üzerine çıkmayı başardı.

Polkadot blok zinciri ağının kendi kripto parası olan DOT, 50 doların üzerini gördü ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. En büyük 8. kripto para konumundaki DOT’un şu ana kadarki en yüksek fiyatı 48 dolardı.

DOT’un bu sert yükselişinin altında ise uzun zamandır beklenen ve bu ay yapılacak olan parazincir açık artırmalarının tarihinin yaklaşıyor olması bulunuyor. Bilindiği üzere Polkadot, özel blok zincirlerini, çok zincirli bir ağa bağlayan bir blok zinciri protokolü…

Ağın içinde de, birbirine bağlanan ve güvenliği Polkadot yan zinciri tarafından sağlanan, kişisel blok zincirleri (ya da parazincirler) bulunuyor. Ana yan zincirde desteklenebilecek olan parazincir sayısının kısıtlı olması sebebiyle de, Polkadot’a eklenecek parazincirler için slot açık artırmaları yapılıyor.

Polkadot’tan Ekim ayında yapılan bir açıklamaya göre de, 5 Polkadot parazincir açık artırmasının ilk bölümünün 11 Kasım’da başlayacağı duyurulmuştu. Her hafta da yeni bir açık artırma yapılacağı belirtilmişti.

Kusama’da da yükseliş var

Blok zinciri geliştiricilerinin, ürünleri ve hizmetlerinin yanısıra kodlarını da test edebildiği Polkadot’un Kanarya Ağı olan Kusama Ağı’nın kripto parası Kusama’da da dünden beri yüzde 10’luk bir yükseliş yaşandı.

12 parazincirin çalıştığı Kusama’da şu ana kadar 11 parazincir slot açık artırması yapıldı. Çalışan parazincirler arasında Acala’nın Karura Ağı, daha önceki adı Plasm olan Astar’ın Shiden Ağı, Phala’nın Khala Ağı, Bifrost ve KILT protokol bulunuyor.

Haberin yazıldığı dakikalarda Kusama 422, DOT ise 51 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl