Polkadot’ta 3. açık artırmayı Astar Network kazandı

Polkadot'ta (DOT) Acala'nın ilk, Moonbeam'in de ikinci slot açık artırmasını kazanmasının ardından 3. açık artırmayı ise Japonya merkezli Astar Network kazandı. Polkadot platformunda Astar Network ve diğer dört parachain, 17 Aralık'ta piyasaya sürülecek. Astar, açık artırma öncesinde yatırımcılardan 10 milyondan fazla DOT toplamayı da başardı.

Açık artırmaların başlamasıyla birlikte 50 doların da üzerine çıkan ancak daha sonra piyasadaki genel düşüşle birlikte fiyatın 35 dolar seviyesine indiği Polkadot’ta (DOT) üçüncü parachain slot açık artırması da yapıldı. Kazanan Japonya merkezli Astar Network oldu.

“Web 3.0’ın çok önemli bir parçası olacak”

Polkadot üzerinde çok zincirli merkezi olmayan bir uygulama katmanı olan Astar Network’ün kurucusu olan Sota Watanabe, açık artırmanın ardından şu ifadeleri kullandı:

“Polkadot parachain’i olmak için mücadele ettiğimiz 2,5 yıl sonunda böyle bir başarıya ulaşmak bizim için çok büyük bir adım. Astar’ın ana özellikleri Ocak ayından itibaren hayata geçecek. Hem Polkadot ekosistemi hem de Astar, Web 3.0’ın çok önemli bir parçası olacaklar”

10 milyondan fazla DOT topladılar

Bilindiği üzere Polkadot’un bu açık artırma sisteminde yatırımcılar, DOT kilitleyerek oy kullanabiliyorlar. Stake’e en çok DOT koyan (yatırım alan) proje açık artırmayı kazanıyor ve parachain’in bir parçası oluyor. Astar da bu açık artırmada yaklaşık 27 bin 100 yatırımcıdan 10.3 milyon DOT toplamayı başardı.

Eski adı Plasm Network olan Japonya merkezli Astar Network, Ethereum Sanal Makinesi’ni, WebAssembly’yimerkeziyetsiz uygulama staking’ini ve 2. katman çözümlerini destekleyen bir Polkadot merkeziyetsiz uygulaması…

İki tane yer kaldı

Hatırlanacağı üzere DeFi projesi Acala ve merkeziyetsiz akıllı kontrat platformu Moonbeam Polkadot parachain’lerinin ilk iki açık artırmasını kazanmışlardı. Astar’ın ardından 17 Aralık’a kadar sürecek olan açık artırmalarda şu anda sadece 2 yer kaldı. Daha sonra ise 5 parachain, Polkadot platformunda başlatılacak.

Ethereum kurucularından olan Gavin Wood’un yarattığı Polkadot, parachain’ler ya da paralelleştirilmiş blok zincirlerini, Polkadot yardımcı zinciri adında güvenli bir çoklu zincir içinde birbirine bağlamak için ortaya çıkarılan bir blok zinciri protokolü konumunda… Yardımcı zincir, sadece belirli sayıda parachain’i kaldırabildiği için açık artırmalara yoğun ilgi oluyor.

En büyük 10 kripto para arasında 9. sırada yer alan Polkadot’un şu anki fiyatı ise 36 dolar civarında…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl