tipobet

Poloniex’ten Mayıs’ta borsada büyük para kaybeden yatırımcılara işlem ücreti iadesi

Poloniex, Mayıs ayında 1800 BTC kaybeden borç verenlere geri ödemeyi, işlem ücretlerinin iadesi yoluyla yapmaya devam edeceğini açıkladı.

Önde gelen kripto para borsalarından Poloniex, Mayıs ayında gerçekleşen CLAM’in ani fiyat çöküşü sırasında büyük para kaybeden borç verenlere, yeni bir politika doğrultusunda işlem ücretleriyle geri ödeme yapacak.

Mayıs ayının sonlarında CLAM’in fiyatını 45 dakika içinde yaklaşık yüzde 80 oranında düşmüştü. Çöküşün hızı ve büyüklüğü Poloniex’in otomatik tasfiye sisteminin düzgün bir şekilde çalışmasını engelleyince borsada borç verenler, toplamda 1800 BTC kaybetti. Durumdan tüm kullanıcıların yüzde 0.4’ünün etkilendiği, kaybedilen miktarın tüm aktif BTC kredilerinin yüzde 16.2’sini oluşturduğu bildirilmişti.

Şimdi Poloniex, önemli miktarda Bitcoin kaybına uğrayan bu kullanıcılara geri ödemeleri, işlem ücretlerini BTC ile iade etme yoluyla yapmaya başladı. Borsa, geçtiğimiz Haziran ayında kullanıcıları arasında oransal olarak tüm kaybın yüzde 10’una karşılık gelen 180 Bitcoin dağıtımı yapmıştı. Yeni bir politika çerçevesinde kayıp fonlar, tamamen karşılanana kadar işlem ücreti iadesi yapılacak.

Bu fiyat çöküşü ve ardından yaşanan düzensizliklerden dolayı borsa BTS, CLAM, FTC ve MAID’de marj ticaretini kapattı.

Öte yandan Poloniex’in bu son adımına kullanıcılardan tepki geldi. Bazı kullanıcılar, artık Poloniex kullanmak istemediğini ve bunun Poloniex’te alım-satım yapmazsa iade alamayacağı anlamına geldiğini ifade ederken bazıları da zaten alım-satım yapmadıkları için kripto paralarını kiralama yoluna gittiklerini belirttiler.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun