Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Poloniex kapanıyor mu, dünyanın en büyük Bitcoin borsasında neler oluyor?

Poloniex‘le ilgili şikayetler her geçen gün artıyor. Kullanıcılar, sosyal medya üzerinden platformdan duydukları memnuniyetsizliği ve müşteri desteğindeki eksikliği yüksek sesle dile getirmeye başladı. ABD menşeili borsanın özellikle müşteri desteği konusundaki umursamazlığı, sitenin yakın zamanda kapanabileceği söylentilerini de beraberinde getirdi. Söylenti ilk önce bir kullanıcının 4chan’deki postunda yazdığı “Poloniex yakında iflas edecek” iddiasıyla başladı. İddiaya herhangi bir kanıt sunulmadığı halde insanlar, sitede her geçen gün yaşadıkları tuhaf problemler nedeniyle bu fikre genellikle katıldılar. Reddit’te yer alan bir kullanıcı ise Poloniex’teki hesabının...

Poloniex‘le ilgili şikayetler her geçen gün artıyor. Kullanıcılar, sosyal medya üzerinden platformdan duydukları memnuniyetsizliği ve müşteri desteğindeki eksikliği yüksek sesle dile getirmeye başladı. ABD menşeili borsanın özellikle müşteri desteği konusundaki umursamazlığı, sitenin yakın zamanda kapanabileceği söylentilerini de beraberinde getirdi.

Söylenti ilk önce bir kullanıcının 4chan’deki postunda yazdığı “Poloniex yakında iflas edecek” iddiasıyla başladı. İddiaya herhangi bir kanıt sunulmadığı halde insanlar, sitede her geçen gün yaşadıkları tuhaf problemler nedeniyle bu fikre genellikle katıldılar.

Reddit’te yer alan bir kullanıcı ise Poloniex’teki hesabının bir ay önce saldırıya uğradığını ve 70 bin Dolar’ının çalındığını söyledi. Bunu fark ettiğinde hemen bir destek bileti açtığını ifade eden kullanıcı, üzerinden haftalar geçmesine karşın yanıt alamadığını bildirdi.

İsminin Alexander Levin olduğunu belirten kişi, şunları yazdı:

“Poloniex’te bir destek bileti açtım ancak asla cevap vermiyorlar. Bu oldukça büyük bir para miktarı olduğundan, kesinlikle isteklerime cevap vermemeleri hiç mantıklı değil. Arkadaşlarımın birçoğu son derece uzun gecikmeler, çekilme onayı gecikmeler vs. yaşadı. Umarım Poloniex’teki birileri bunu görür ve yardımcı olabilir. Eğer yardımcı olurlar ve sorunumu çözebilirlerse bu postu güncelleyeceğim.”

Para çekmenin devre dışı bırakılması ve dondurulmuş hesaplar

Kullanıcılar sadece müşteri desteğinin eksikliğinden yakınmıyorlar. Kimileriyse hesaplarının dondurulduğunu ve para çekme işlemlerinin uyarı olmadan devre dışı bırakıldığını söylüyorlar. Bu şikayetler gittikçe daha fazla insanı endişelendiriyor.

Başka bir Reddit kullanıcısı, Poloniex’in herhangi bir uyarıda bulunmadan 3 hafta boyunca 15 bin Dolar’lık bakiyesini dondurduğunu paylaştı:

“Her seferinde Poloniex’te bulabildiğim herkese ulaşmayı denedim ancak hiçbir cevap alamadım. 15 bin Dolar bazı insanlar için fazla olmayabilir ancak benim için büyük bir meblağ. 25 gün boyunca biletim yanıtlanmadı ve öylece bekledim.”

Servis aksaklıkları kripto para birimi borsalarında DDoS saldırıları ve artan talep nedeniyle bazen aksayabiliyor ve bu normal karşılanıyor. Poloniex ekibinin kullanıcıları en çok endişelendiren tavrı mesajlara yanıt vermemesi.

Bir başka kullanıcı, Twitter’da Poloniex’in destek biletini bir aydan fazla bir süredir yanıtlamamasından yakındı.

Aksaklıklar bunlarla sınırlı kalmadı

Poloniex’te yaşanan aksaklar bunlarla sınırlı kalmadı. Litecoin cüzdanları, 20 Temmuz’da herhangi bir uyarı yapılmadan devre dışı bırakıldı.

Ağustos ayına girmemize artık saatler kaldı ve muhtemel olarak bu ayda Bitcoin ve kripto para birimlerine olan talepte patlama yaşanacak. Bu artan talebin üstesinden gelip gelemeyeceği konusunda Poloniex üzerinde büyük endişeler oluştu.

Siz ne düşünüyorsunsunuz? Sizce Poloniex, birçok örneği gibi kapanma yolunda emin adımlarla ilerliyor mu? Değerlendirmelerinizi yorum bölümünden paylaşın.

Alım satım bir süre durduruldu

Poloniex, bugün resmi Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaparak alım satımın bir süre durdurulduğunu açıkladı. Bu ‘bir süre’nin net bir şekilde ifade edilmemesi kafalarda soru işaretleri yarattı.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Mehmet Cevapla

    benimde Alexander Levin isimli arkadaş gibi hacklenme vakası yaşadım bu poloniexte yaklaşık 35 bin dolarlık coinler vardı 2fa kodum iptal edilip hesabım hacklendi coinlerim çekilmeye çalışıldığı ben olayları maile gelen bildirimlerden görebildim sadece hesabımı hemen dondurdum ve desteğe mesaj attım 13 gün oldu hala dönüş yapılmadı . benim düşünceme göre ya poloniex hacklendi bunu duyurmadı yada üyelerinin coinlerini yüksek miktarda olanlardan başlayarak hortumluyor. benim açıkçası umudum pek yok sizinde poloniexte coininiz varsa çekin ve kaçın bu borsadan çünkü kirli işler dönüyo hack saldırısı değil poloniex çalışanlarının işi bu aksi olsa mesajlara cevap verirlerdi 2 ay bekleyen var.

  2. social Cevapla

    Yazidada belirtmissiniz en buyuk diye en buyuk borsada sorunlar olacaktir normal bence ve polo kesinlikle kapanmaz diyebilirim hele iflas etmesi imkansiz ibisler her durdu dump ve pumpda ddos var diye siteyi dondurup elimize veriyorlar