Poloniex’e para yatırma ve çekme işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Poloniex para yatırma işlemi nasıl yapılıyor? Dünya çapındaki bitcoin ve altcoin işlem hacminin yüzde 60’ından fazlasını elinde bulunduran ABD menşeili bir ticaret platformu Poloniex.com hakkında merak edilen sorulara yanıtlar… Adım adım Poloniex para yatırma/aktarma işlemi Aslında biraz meşakkatli bir yöntem. Siteye doğrudan kredi kartı veya dolarla para yatırma yolu yok. Poloniex’e para yatırmadan / Poloniex’e para aktarmadan önce elinizdeki paranızı Bitcoin’e veya Poloniex.com üzerinden işlemi yapılabilen herhangi bir altcoine çevirmeniz gerekli. Türkiye’deki bir Bitcoin borsasından veya yurtdışı bir borsadan aldığınız...

Poloniex para yatırma işlemi nasıl yapılıyor? Dünya çapındaki bitcoin ve altcoin işlem hacminin yüzde 60’ından fazlasını elinde bulunduran ABD menşeili bir ticaret platformu Poloniex.com hakkında merak edilen sorulara yanıtlar…

Adım adım Poloniex para yatırma/aktarma işlemi

Aslında biraz meşakkatli bir yöntem. Siteye doğrudan kredi kartı veya dolarla para yatırma yolu yok. Poloniex’e para yatırmadan / Poloniex’e para aktarmadan önce elinizdeki paranızı Bitcoin’e veya Poloniex.com üzerinden işlemi yapılabilen herhangi bir altcoine çevirmeniz gerekli.

Türkiye’deki bir Bitcoin borsasından veya yurtdışı bir borsadan aldığınız coinleri Poloniex.com’daki hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacaksınız, adım adım anlatalım:

1) Türkiye’deki bir borsadan elinizdeki TL ile 0.5 Bitcoin aldığınızı varsayalım.

2) Poloniex.com‘da yer alan hesabınıza giriş yaptığınızda “Balances” menüsünden “Deposit & Withdrawals” bölümüne tıklayın.

3) Bitcoin yatıracağınızı düşünürsek, bunun için Bitcoin satırının en sağında yer alan “Deposit”e tıklayın.

4) Hesabınızı yeni açtığınızda bu bölümde karşınıza bir adres çıkmıyor olabilir. Adresi görebilmeniz için altı çizili olan “Deposit Adress” yazısına tıklamanız yeterli.

5) Açılan adres sizin Poloniex.com’daki Bitcoin adresinizdir. Daha önce borsanızda veya kişisel cüzdanınızda sakladığınız Bitcoin’leri bu adresi girerek Poloniex’e transfer edebilirsiniz. Paranız birkaç saat içerisinde bakiyenizde görülecektir.

Not: Diğer coinlerde yapacağınız işlemler için de aynı adımları takip edebilirsiniz.

Uyarı: Poloniex.com’daki Bitcoin veya altcoinleriniz, tamamen sitenin cüzdanlarında saklanmaktadır. Bitcoin ve altcoinlerinizin güvenliği tamamen Poloniex.com’un elindedir.

Sorular üzerine güncelleme:

“Your Bitcoin Deposit Adress kısmına ulaşıyorum ancak bundan sonra ne yapacağımı anlamadım” içerikli mesajlar üzerine günceleme… Poloniex’e Bitcoin yatırma işlemine geçmeden önce herhangi bir borsadan Bitcoin almanız gerekiyor.

Örneğin Türk borsalarından Paribu.com’dan Bitcoin aldık diyelim. Bu Bitcoin’i Poloniex’e transfer etme işlemi şu şekilde:

1) Your Bitcoin Deposit Adress kısmında yazan kodu (Bu kod sizin Poloniex’teki Bitcoin cüzdanınızın adresidir) kopyalayın.

2) Paribu’da “BTC İşlemleri” menüsünden “Bitcoin Çekme” kısmına tıklayın.

3) Kopyaladığınız kodu burada bulunan Cüzdan Adresi satırına yapıştırın.

4) Ne kadar BTC göndermek istediğinizi girip “Bitcoin Çek”e basın.

Diğer internet sitelerinde de üç aşağı beş yukarı sistem bu şekilde işler.

1-2 saat içerisinde Poloniex’teki hesabınızda gönderdiğiniz Bitcoin’leri görebileceksiniz.

Poloniex sahteciliğine dikkat

Son olarak bir hatırlatma yapmakta yarar var. Poloniex.com’a eğer Google sonuçları üzerinden giriyorsanız adres satırında yazan URL’yi kontrol edin. Son zamanlarda birtakım dolandırıcılar, tamamen Poloniex’e benzettiği sahte siteyle pek çok kişiyi mağdur ettiler. Bu tuzağa düşmemek için URL’yi kontrol etmeniz son derece önemli.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

3 yorums

 1. Mehmet emin Yanıtla

  Poloniex se üye olmak için pasaport gereklimi.

  1. Burak Köse Yanıtla

   Poloniex üzerinde herhangi bir onay gerektirmeksizin günlük 2 bin dolara kadar coin çekebiliyorsunuz. Bunun dışında borsaya coin transfer etmek ya da ticaret yapmak onay istemiyor.

 2. Fırat Yanıtla

  Peki Poloniex’e bitcoin aktarıp sonrasında değerlenince geri türkiyedeki hesabıma nasıl bakiye olarak akrarabilirim, yani para çekmek istediğimde nasıl bir yol izleyebilirim.