ABD’deki yasal baskılar, kripto para borsası Poloniex’i pes ettirdi

ABD'deki yasal baskılar, Poloniex'i pes ettirdi. Önde gelen kripto para borsası, operasyonlarının büyük bölümünü yurt dışına taşıyor.

Uzun yıllardır ABD’de faaliyet gösteren önde gelen kripto para borsalarından Poloniex, son dönemde yasal baskıların artmasından dolayı operasyonlarının büyük bölümünü yurt dışına taşıyor.

Poloniex’in ana şirketi Circle, bugün yaptığı açıklamada Bermuda’da Poloniex için lisans aldığını bildirdi. CoinDesk’e konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, Poloniex kullanıcılarının yüzde 70’inin ABD dışından olduğunu ve bu hesapların yönetiminin bugünden itibaren şirketin Bermuda ofisi tarafından yapılacağını söyledi. Şirket, Mayıs ayında Poloniex’teki bazı kripto paraları ABD’li kullanıcılarının erişimine kapatmıştı.

Allaire, “Özellikle Avrupa ve Asya bizim için epeyce önemli pazarlar. Sabit fiyatlı kripto paramız USDC özellikle Asyalı kurumsal yatırımcılar arasında popüler. Düzenleyici çerçeve eksikliği ABD’deki birey ve işletmelere sunulabilecek olanları önemli ölçüde sınırlandırıyor.” şeklinde konuştu.

Circle, bu yılın başlarında piyasadaki kötü gidişattan ve ABD’deki yasal belirsizlikten ötürü yaklaşık 30 çalışanıyla yollarını ayırmıştı. Şirket şimdi önümüzdeki 24 ay içinde küresel pazarlara daha fazla odaklanmak için aynı sayıda insanı işe almayı planlıyor.

Allaire, Poloniex’te bundan böyle küresel müşteriler için kripto paralar konusunda daha fazla çeşitliliğin olacağını ve borsanın ABD’de sunamadığı farklı finansal hizmetler sunabileceğini söyledi.

2014 yılında kurulan Poloniex, bir dönem dünyanın en büyük kripto para borsası konumundaydı. Borsa, 2018 yılının Şubat ayında Goldman Sachs destekli Circle tarafından satın alındı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl