Polonyalı astrofizikçi, Bitcoin’in 2018’deki değerini bilimsel yöntemlerle tahmin etti

Mariusz Tarnopolski adında Polonyalı bir astrofizikçi, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in fiyatını tahmin etmek için fraksiyonel Brown hareketi temelli bir fizik modelini kullandı. Polonyalı bilim adamının çabalarından aldığı sonuca göre Bitcoin, 2018 yılının başlarında 6358$’a ulaşacak. Dijital para birimlerinin değer tahmininde bilimi kullanmak yeni bir şey değil. MIT’deki birkaç araştırma ekibi, daha önce piyasa hareketlerini tahmin etmek için Bayes regresyonu gibi çeşitli matematiksel tekniklere başvurdu.   Sektör uzmanlarının tahminleriyle örtüşüyor Bilimsel teknikleri kullanarak tahmin edilen Bitcoin değerleri, sektör uzmanlarının tahminleriyle de örtüşüyor....

Mariusz Tarnopolski adında Polonyalı bir astrofizikçi, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in fiyatını tahmin etmek için fraksiyonel Brown hareketi temelli bir fizik modelini kullandı.

Polonyalı bilim adamının çabalarından aldığı sonuca göre Bitcoin, 2018 yılının başlarında 6358$’a ulaşacak.

Dijital para birimlerinin değer tahmininde bilimi kullanmak yeni bir şey değil. MIT’deki birkaç araştırma ekibi, daha önce piyasa hareketlerini tahmin etmek için Bayes regresyonu gibi çeşitli matematiksel tekniklere başvurdu.

 

Sektör uzmanlarının tahminleriyle örtüşüyor

Bilimsel teknikleri kullanarak tahmin edilen Bitcoin değerleri, sektör uzmanlarının tahminleriyle de örtüşüyor. Dijital para birimleri üzerine doğru analizleriyle nam salan finans uzmanlarının çoğu 2017 yılı sonunda Bitcoin2in 6000$’a yükselmesini bekliyorlar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl