Polychain Capital, 200 milyon dolar topladı: Hangi projelere yatırım yapılacak?

Fotoğrafta: Polychain Capital kurucusu Olaf Carlson-Wee, Getty Images

Kripto para odaklı yatırım şirketi Polychain Capital, dördüncü fon için 200 milyon dolar topladı. Firmanın yatırım odağındaki değişimin bir sonucu olarak araştırma ekibinin üç üyesinin işten çıkarıldığı belirtildi. Şirket, dördüncü fonu için toplamda 400 milyon dolar toplama hedefine bağlı kalmaya devam ediyor.

“Kripto kışı”na rağmen bu yatırımlar, kriptoya olan ilginin devam ettiğini gösterdiğinden sektör için iyimser bir işaret olarak değerlendiriliyor.

Polychain Capital, araştırma ekibindeki değişikliklerle dikkat çekiyor

Son sermaye akışına, Polychain’in yaklaşık 25 kişiden oluşan mütevazı işgücünün yeniden yapılandırılması ve yaklaşık 15 kişinin araştırma faaliyetlerine odaklanması eşlik etti. Konu hakkında bilgi sahibi olan bir kaynağa göre, araştırma ekibi iş gücünde bir kayıp yaşadı ve üç çalışanın işine son verilirken aynı anda ek bir personel işe alındı. Bu yeniden yapılandırma girişimi, kuruluş tarafından dördüncü fon beklentisiyle gerçekleştiriliyor. Genel ortaklardan biri olan Niraj Pant’ın bağımsız bir girişim başlatmak üzere kuruluştan ayrılması da genel personel değişimine katkıda bulundu.

Polychain’in yeni yatırım stratejisi: Arbitrum ve Scroll’a benzer projelere odaklanılacak

Polychain’in gelecek fonu, mevcut ayı piyasası koşullarına yanıt olarak farklı bir odak noktası benimseyecek. Personelin yeniden düzenlenmesi, veri bilimi alanında uzmanlığa sahip yeni bir araştırmacının işe alınması, değişen stratejik hedeflerin bir göstergesi olarak tanımlanıyor. Polychain, dikkatini Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen projelere, özellikle de Arbitrum ve Scroll’daki önceki yatırımlarına benzeyen projelere odaklamayı amaçlıyor. Aktarılana göre bu yatırımlar, Ethereum platformunda faaliyet gösteren ikinci katman ağlarının yanı sıra bir Ethereum re-staking protokolü olan EigenLayer’a yapılan yatırımlara benzer şekilde olacak.

Polychain Capital, 2016 yılında Coinbase’in ilk çalışanı Olaf Carlson-Wee tarafından kuruldu ve o zamandan beri kripto para risk sermayesi şirketleri arasında bir öncü olarak öne çıktı. Şirket, merkeziyetsiz bir borsa olan Uniswap ve Afrikalı kripto para borsası Yellow Card gibi girişimlere yapılan yatırımlara liderlik etti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl