Polygon destekli oyun platformuna 12 milyon dolar yatırım

Güney Koreli oyun firması Neowiz ve Polygon'un ortaklaşa geliştirdiği Intella X platformu, 12 milyon dolar yatırım aldı. Intella X'e yatırım yapan firmalar arasında Animoca Brands ve Magic Eden gibi devler de bulunuyor.

2023’ün ilk çeyreği sonu itibarıyla başlatılması beklenen Web3 oyun platformu Intella X, kurucusu olan Polygon’un da yatırımcıları arasında bulunduğu bir grup oluşumdan 12 milyon dolar yatırım toplamayı başardı. Yatırımcılar arasında Polygon dışında; Animoca Brands, Magic Eden, Planetarium, Big Brain Holdings, Crit Ventures, JoyCity, Pearl Abyss, XL Games, Wemix ve Global Coin Research bulunuyor.

Polygon’un desteğiyle, Güney Koreli oyun şirketi olan Neowiz tarafından geliştirilen Intella X platformu, meta işlemler ve modern tarzda cüzdan oluşturulması gibi özelliklerle, kullanıcılarına çok daha kolay bir Web3 oyun deneyimi sunmayı hedefliyor.

Kendi token’ıyla katılımcılar ödüllendirilecek

Platform ayrıca bir token da çıkaracak ve ekosistem katılımcıları bu token ile ödüllendirilecek. Token dağıtımı, “merkeziyetsiz gelir dağıtım protokolü” vasıtasıyla yapılacak. Hem oyun oynayan kullanıcılar hem de geliştiriciler dağıtımdan pay alabilecek.

Intella X platformunun içinde, sistemin kendi Web3 cüzdanı, merkeziyetsiz borsa, NFT pazar yeri ve oyunlar lacak. Projenin bu çeyrek sonlarında başlaması bekleniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl