Polygon’a (MATIC) dev destek: 1.5 trilyon $’lık şirket duyurdu

Yönetimi altında 1.5 trilyon dolarlık varlık bulunan ve ilk ABD tescilli yatırım fonu olan Franklin Templeton'ın FOBXX fonunun artık Polygon ağını da destekleyeceği bildirildi.

Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan Franklin Templeton, çarşamba günü yaptığı açıklamada, Nasdaq’ta listelenen ‘OnChain U.S. Government Money Fund’ın (FOBXX) dijital ekosistemin geri kalanıyla daha uyumlu olabilmesi için Polygon’u kullanacağını söyledi.

Blok zinciri teknolojisinden yararlanan ABD’de tescilli ilk yatırım aracı

Fon bu haftanın başlarında, işlem faaliyeti için merkeziyetsiz bir ödeme ağı olan Stellar’ı da kullanacağını duyurmuştu.

Amerikan devlet menkul kıymetlerine, nakde, repo sözleşmelerine yatırım yapan ve bir kripto ürünü olan FOBXX’in yönetim altındaki varlıkları (AUM) bugünkü değeriyle 270 milyon doları aşıyor.

Bu fon, işlem işleme ve hisse sahipliği dokümantasyonu amacıyla blok zinciri teknolojisinden yararlanan ilk ABD tescilli yatırım aracı olmasıyla da dikkat çekiyor.

“Franklin Templeton gibi eski bir kurumun erişim sağlaması harika”

Franklin Templeton Dijital Varlıklar Başkanı Roger Bayston konuya ilişkin, “FOBXX fonunun erişimini Polygon’a genişletmek, Fon’un dijital ekosistemin geri kalanıyla, özellikle de Ethereum tabanlı bir blok zinciri aracılığıyla daha uyumlu olmasını sağlıyor. Bu, kanıtlanmış bir geçmişe sahip olan Katman 2 blok zinciri aracılığıyla dağıtım erişimimizi artırıyor.” açıklamasında bulundu.

Polygon Labs Kurumsal Sermaye Küresel Başkanı Colin Butler de “Franklin Templeton gibi eski bir kurumun, Polygon ile sağlanan şeffaflık, birlikte çalışabilirlik ve finansal araçlarına güvenli erişim sağlaması harika” dedi.

Butler, “Polygon blok zinciri ekosistemi birçok Katman 2, yan zincir ve egemen blok zincirini kapsıyor. Ayrıca Ethereum ölçeklenebilirlik çözümleri paketimiz DeFi, NFT’ler ve işletmeler arasında önemli ölçüde benimsendi.” diye ekledi.

Franklin Templeton’ın kripto ilgisi

Franklin Templeton, bir süredir kripto para piyasasında aktif olarak yer alıyor. Kuruluş iki yıl önce bir dijital varlık girişim fonu kurduğunu ilan etmiş ve 2019’da Stellar’ın blok zincirinde bir para piyasası fonu için hisseleri dijitalleştirme sürecini başlatmıştı.

FOBXX’in bir hissesi bir BENJI token ile temsil ediliyor. Uygulama mağazalarından erişilebilen Benji Investments uygulaması, token sahiplerinin doğrudan dijital cüzdanlarından Fona yatırım yapmalarına olanak tanıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl