Polygon, gizemli tweet’inin ardından beklenen açıklamayı yaptı

Polygon'un önceki gün "Yarın heyecan verici bir şey açıklayacağız. Takipte kalın." şeklindeki tweet'inin gizemi çözüldü. Ekip, en büyük NFT pazar yerlerinden Magic Eden'ın Polygon desteği eklediğini duyurdu.

NFT pazar yeri Magic Eden, Polygon ağında NFT alım satımı için destek eklediğini duyurdu. Firma, yalnızca NFT alım satımı için bir yer olarak hareket etmek yerine, Polygon’da blok zinciri tabanlı oyun nişini genişletmek ve bundan yararlanmak istiyor.

Ağdaki oyun projeleriyle çalışma kabiliyetini artıracak bir hamle gerçekleştiren Magic Eden, işlem hacmine göre Solana’daki en büyük NFT pazarı. Bu yılın başlarında çok zincirli hale geçen Magic Eden ilk olarak ağustos ayında Ethereum blok zincirinde pazar yerini açtı.

Bu hamle sonrasında Polygon, Magic Eden’ın Solana ve Ethereum’dan sonra entegre ettiği üçüncü blok zinciri oldu. Ethereum’a paralel çalışan bir Hisse Kanıtı (PoS) yan zinciri olan Polygon, Ethereum tabanlı uygulamalar için daha ucuz işlemlere olanak sağlıyor.

Oyun geliştiricilere destek açıklaması

Magic Eden ekibi yaptığı açıklamada, Polygon’dan yararlanarak NFT’leri entegre etmek isteyen oyun geliştiricilerini destekleyebileceklerini belirtti. Magic Eden’ın kurucu ortağı Zhuoxun Yin açıklamasında “Polygon’un düşük maliyetli EVM uyumlu bir zincir olarak oyun geliştiricileri arasındaki popülerliği göz önüne alındığında, Polygon’u entegre etmek Magic Eden’ı web3 oyun platformu olarak güçlendirmeye devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.

Magic Eden, Polygon ekosisteminde faaliyet gösteren oyun yayıncılarıyla yeni bir launchpad aracılığıyla iş birliği yapma niyetini detaylandırdı. NFT tabanlı oyun projelerini Magic Eden’in launchpad’i aracılığıyla Polygon’da yayınlamayı taahhüt eden oyun yayıncıları arasında; Bora, IntellaX, nWay, Block Games, Boomland, Planet Mojo ve Taunt Battleworld gibi isimler yer alıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl