1 haftada yüzde 25 artan Polygon’da (MATIC) 43 milyon yeni tekil adres oluştu

Son günlerde kripto para piyasasında yaşanan düşüşlere rağmen Polygon'daki yükseliş ise dikkat çekiyor. Ağdaki büyüme de tekil adres sayısına ciddi şekilde yansıdı.

Binance ve FTX borsası arasındaki gerginlik kripto para piyasalarının haftayı düşüşle açmasına neden olurken altcoin’lerdeki erimeler ise çok daha sert oldu. Ancak bir kripto para diğerlerinden ciddi şekilde ayrışmayı başardı. Son dönemin yükselen kritosu Polygon (MATIC) son 1 haftada %25 yükseldi.

Tekil adres sayısında büyük artış

Polygon’un yükselişini rakamlar da ciddi şekilde destekliyor. PolygonScan’den alınan verilere göre 7 Haziran ile 7 Kasım tarihleri arasında Polygon ağına 42 milyon 869 bin 34 yeni tekil adres eklendi. Bu da ağa günlük olarak ortalama 288 bin tekil adres eklendiği anlamına geliyor. 5 aydaki toplam yükselişin oranı ise %30 oldu.

Aylık yükseliş %40

Öte yandan ağın kendi token’ı olan MATIC de 1 haftada yüzde 25 yükselip 1.20 doların üzerine çıkarken aylık yükseliş oranı ise yüzde 40’ı geçti. MATIC haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 1.14 dolardan işlem görüyor.

Yükselişlerin altında ise Meta’nın Polygon ile NFT satışı için yaptığı Instagram anlaşması ve ünlü yatırım bankası JPMorgan’ın ilk merkeziyetsiz işlemini Polygon blok zinciri üzerinde yapması yatıyor. Sistemlerinde Polygon kullanan şirketler arasında Coca Cola ve Starbucks gibi devler de bulunuyor:

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl