Polygon MATIC token’ını POL olarak değiştiriyor

Polygon Labs, kendi token'ı olan MATIC için teknik bir değişiklik teklifi sundu. Güncellemenin ardından MATIC'in yeni ismi POL olacak.

Polygon ekosisteminin geliştirilmesinden sorumlu olan şirket Polygon Labs, MATIC’in ismini POL olarak değiştirmeye karar verdi.

Şirketten yapılan açıklamada, Polygon 2.0’ın bir sonraki teknik güncellemesi resmen duyuruldu ve “POL, Polygon protokolünün güncellenmiş token’ı olacak” denildi.

Son Dakika | Ripple Davası Sonuçlandı! XRP Neden Yükseliyor?

Eğer Polygon topluluğu, Polygon Labs’in bu son teklifini kabul ederse, protokolün kendi token’ı olan MATIC, bundan sonra POL olacak. Yeni token POL ayrıca ağ içindeki birçok protokol arasında, birlikte çalışabilirlik de sağlayacak ve farklı zincirlerdeki işlemleri doğrulama kapasitesine sahip olacak.

Geçiş için 4 yıllık süre var

MATIC’ten POL’a yapılacak olan geçişin ise kolay bir şekilde olması tasarlandı. Token yatırımcıları, MATIC’lerini özel bir akıllı kontrata gönderecekler ve ardından buna eş değer sayıda POL token elde edecekler. Token tutan kişiler, MATIC’lerini bu özel sözleşmeye göndermek için 4 yıl gibi uzun bir süreye sahipler.

Polygon ekibinden yapılan açıklamada ayrıca geçişin, topluluktan gelecek tepkiye göre birkaç ay içinde başlamasının beklendiği ifade edildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl