Polygon (MATIC) yükselişine devam ediyor: 1.1 dolar da aşıldı

Instagram'ın NFT adımını Polygon ile atacağını açıklaması ve JPMorgan'ın adımı MATIC yükselişini iyice güçlendirdi. 11. en büyük kripto para konumundaki MATIC'in son 24 saatteki yükselişi ise %17'yi geçti.

Son günlerde ciddi bir yükseliş hareketi içine giren Polygon’un çıkışı devam ederken, popüler analitik platformu Santiment de yaptığı paylaşım ile MATIC yükselişini rakamlara döktü.

Santiment’in Twitter hesabından yapılan paylaşımda 100 bin dolar üzeri işlemlerde Şubat ayından bu yana rekor kırıldığı belirtildi. Bununla birlikte 10 milyon üzerinde MATIC tutan adres sayısında da ciddi bir yükseliş olduğu, paylaşılan grafikle net şekilde gösterildi.

Whalestats’tan alınan bilgiye göre ise en büyük 100 Ether balinasının elinde bulunan token’lar arasında da MATIC önemli bir yere sahip. Balinaların elinde toplamda 37 milyon dolarlık MATIC bulunuyor. Bu anlamda en fazla tutulan token ise 96 milyon dolar ise Shiba Inu.

JPMorgan ve Instagram Polygon’u seçmişti

Hatırlanacağı üzere 2 gün önce ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan, Polygon üzerine kurulan bir altyapı ile ilk merkeziyetsiz finans transferini gerçekleştirmişti. İşlemde AAVE’nin modifiye edilmiş bir versiyonu kullanılmıştı. JPMorgan 71 bin doları token’laştırmış ve aynı şekilde Japon yenini token’laştıran SBI Digital Asset Holdings’in sağladığı dijital yen ile takas etmişti. Banka bunun bir kripto para trade’i değil, bir “merkeziyetsiz finans deneyi” olduğunu belirtmişti.

En büyük sosyal medya platformlarından biri olan Instagram da NFT adımını Polygon ile attığını açıklamıştı.

“MATIC en büyük 3. kripto olana dek durmayacağım”

Polygon kurucu ortaklarından Sandeep Nailwal da son attığı tweet ile Polygon’u, Bitcoin ve Ethereum’un ardından en büyük 3. kripto para yapıncaya kadar durmayacağını yazmıştı.

Son günlerde ciddi bir yükseliş içine giren MATIC, haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 1.11 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl