Polygon’a 50 ilâ 150 milyon dolar arasında yatırım planı

İçinde Sequoia Capital India ve Steadview Capital'ın da olduğu bazı girişim sermayesi şirketlerinin, Hindistan'da 2017 yılında kurulan Polygon'a, token alım vasıtasıyla yatırım yapma plânı içinde oldukları ve 50 ilâ 150 milyon dolar değerde alım plânladıkları belirtildi.

Ethereum blok zinciri uyumlu ağları birbirine bağlayan ve bu tür sistemleri inşa eden bir platform olan Polygon’a, Sequoia Capital India ve Steadview Capital’ın da içinde olduğu bazı şirketlerin yatırım plânı olduğu iddia edildi.

Amerikan teknoloji haber sitesi TechCrunch’ın iddiasına göre; bu şirketler token alım (MATIC) yoluyla yatırım yapacak. Belirlenen rakam ise 50 ilâ 150 milyon dolar arasında… Şirketlerin, MATIC’in son 1 aydaki ortalamasının yüzde 20 altında bir fiyatla token alacağı yazılırken, rakamların hala kesinleşmediği ve görüşmelerin devam ettiği kaydedildi.

Aave, Sushi Swap ve Curve Finance’i bünyelerine kattılar

Son düşüşlerle birlikte piaysa değeri 12 milyar dolar civarında seyreden Polygon, en popüler 2. katman çözümlerinden biri olarak ön plâna çıkarken, üzerinde günlük yaklaşık 7.5 milyon işlem gerçekleştiriliyor ve binlerce merkeziyetsiz uygulama pahalı işlem ücretleri ödemeden Ethereum‘u asıl katman olarak kullanabiliyor. Aave, SushiSwap ve Curve Finance gibi platformlar da, bazı 1. katman blok zincirleriyle kıyaslandığında bile daha büyük olan geliştirici ekosistemleri bünyesine katan Polygon’daki en büyük ve güvenilir projelerden en bilinenleri.

Erken yatırımcıların parasını ödemişlerdi

Hatırlanacağı üzere Polygon’un erken yatırımcıları bundan önceki ayı sezonunda, yaptıkları yatırımları şirketten geri istemişlerdi. Polygon bazı yatırımcıların paralarını ise geri ödemişti. Şirket bu yıl NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi olan ve kripto paralara destek evren Mark Cuban’dan da yatırım almıştı.

Son dönemde Solana ve Polkadot gibi rakiplerinin atılım yaptığı Ethereum konusunda, Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal, yılın başlarında konuşmuş ve web3 geliştirici ekosisteminin Ethereum etrafında toplandığını, bunun da kısa vadede değişmesini beklemediğini dile getirmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl