POND Coin nedir? Marlin projesine dair bütün detaylar

POND Coin, Web 3.0 endüstrisinin parladığı 2021 yılında yatırımcıların radarına giren kripto paralardan oldu. Marlin’in vaat ettiği çözümler ve kriptodaki hamleleri sonucunda kullanıcılar, POND token hakkında detaylı bilgilere erişmek istiyor. Bu rehberde Marlin projesine hakim olabileceksiniz.

Kurucusu ve kuruluş yılı: Siddhartha, Prateesh ve Roshan / 2018
Blok zinciri: Ethereum
Toplam arzı: 10 milyar
Dolaşımdaki arzı: 736 milyon
Piyasa değeri: 48 milyon dolar (15 Ocak 2022)
En düşük fiyat: 0.01902 dolar
En yüksek fiyat: 0.38 dolar
Projenin amacı: Marlin projesinin amacı, blok zinciri aracılığıyla güvence altına alınan uygulamaların, Web 2.0’a alışmış kullanıcılar için performans açısından Web3’e adapte edilmesidir.
Kullanım alanları: Web3

Marlin (POND) projesi nedir?

Marlin, DeFi ve Web 3.0 için yüksek performanslı programlanabilir bir ağ altyapısı sağlayan açık bir protokoldür. Marlin, ağ katmanını optimize ederek, blok zinciri aracılığıyla güvence altına alınan uygulamaların Web 2.0’dan farklı olarak performans açısından merkeziyetsiz bir web deneyimi sunmayı hedefliyor. POND, Marlin platformundaki native token’ıdır ve yönetişim, protokol katılımını teşvik etme ödülleri ve Marlin ağındaki düğümleri çalıştırmak için stake etmek için kullanılır.

Ethereum’un üzerine inşa edilen Marlin akıllı sözleşmelerinin yürütülmesinin doğruluğu, Ethereum düğümleri ağı tarafından korunmaktadır. Marlin ağındaki Metanodes adı verilen düğümler, geliştiricilerin özelleştirilmiş kaplamaları dağıtmaları ve uç hesaplamaları gerçekleştirmeleri için sanal bir yönlendirici arabirimi sağlayan MarlinVM’yi çalıştırır.

Güvenilir olmayan ağlar ve uzun blok yayılım gecikmeleri, blok zinciri verimini sınırlayan önemli bir faktördür. Marlin SDK, minimum protokol değişiklikleriyle tüm blok zincirlerinin verimini artırmak için ağ alternatifi sunar. Blok zincirindeki düşük onay sürelerini garanti etmek için düğüm sayısı genellikle küçük sayılarla sınırlandırılır. Marlin SDK, blok zincirlerin ve zincir dışı protokollerin performanstan ödün vermeden yüz binlerce düğüme ölçeklenmesini sağlar.

Bir P2P ağı üzerinden paket yayılma modeli, işlemlerin kaynağını ortaya çıkarır. Marlin Foundry, Marlin SDK aracılığıyla sorunsuz bir şekilde entegre edilebilen anonimlik ağlarının oluşturulmasını ve devreye alınmasını sağlar.

Marlin, ağ katmanı optimizasyonlarına odaklanan birkaç katman-0 projesinden biridir. Merkeziyetsiz şekilde eşler arası uygulamalar yazılmasına izin veren bir ağ çerçevesi olan Libp2p’yi destekleyen Marlin, bu sayede Web3 konusunda önemli bir fark oluşturur ve herhangi bir eşler arası uygulama, çalışmak için dağıtılmış düğümler arasında ağ oluşturmaya dayanır.

Marlin bu nedenle blok zinciri bir miktar bilinmezlik içerir. Layer 1 ve Layer 2 platformları için oluşturulmuş ağ geçitleri sunar. Ağdaki performans, ademi merkeziyetçilik veya güvenlikten birinin feda edildiği ölçeklenebilirlik üçlemesinden muzdarip diğer birkaç ölçeklendirme çözümünün aksine, ağ katmanındaki iyileştirmeler, esas olarak fikir birliği katmanlarını yöneten bu tür kısıtlamalara tabi değildir.

Projenin geliştiricileri resmi sitelerinde misyonlarını şu şekilde açıklıyor: Misyonumuz, geleceğin blok zinciri platformlarına, protokollerine ve uygulamalarına güç sağlamak için eşler arası iletişim sistemlerinin durumunu ilerletmek. Verimli ağ protokollerinin, gezegen ölçeğinde merkezi olmayan ağlara ulaşmanın anahtarı olduğuna inanıyoruz. Gizlilik ve anonimliğin, ağ katmanına yerleştirilmesi gereken temel ilkeler olduğuna inanıyoruz. Bu tür bir teknoloji oluşturarak tüm blok zincirlerinin gizliliğini ve performansını iyileştirebiliriz.

POND Coin nedir?

Marlin ekonomisinde iki farklı token vardır. MPond ve POND. POND’un token yapısı, 10 milyar maksimum arza, 736 milyon dolaşımdaki arza sahip ERC-20 tabanlı bir akıllı sözleşmeye sahiptir. Aktarıcılar tarafından yapılan işler için sübvansiyon havuzu aracılığıyla ağ ödülleri POND’da dağıtılır. POND, aktarıcılara devredilebilir ve devredildiği aktarıcının protokolü takip etmemesi durumunda kesintilere tabi olabilir.

MPOND, Marlin’in yönetim tokenidir. Teklifleri oluşturmak ve oylamak için kullanılabilir. Ayrıca bir Marlin düğümü çalıştırmak gerekir – her Marlin düğümü, belirli bir miktar MPOND’un paylaştırılması veya devredilmesi gerektirir. MPOND’un toplam arzı 10 bindir. Her kümenin kümülatif olarak en az 1 MPOND stake edilmiş veya yetkilendirilmiş olması gerekir. MPOND, 1 MPOND = 1 oya tekabül eder. Oylar token olarak değiştirilebilir ve teklifleri oylamak ve oluşturmak için kullanılabilir. MPOND, köprü aracılığıyla POND’a dönüştürülebilir.

Marlin’in yerel token’ı POND ile,

  • Stake yoluyla ağda doğrulayıcı düğümleri çalıştırabilir,
  • Ağ kaynaklarının nasıl tahsis edildiğini belirlemek için yönetişim teklifleri yapmak ve oylayabilir,
  • Bir dizi ağ performansı denetçisini belirlemek ve bir sigorta fonundan kullanıcıları tazmin etmek için kullanılabilirsiniz.

POND Token nereden alınır?

Pond, çok yaygın olarak neredeyse bütün kripto para alım satım platformlarında işlem görüyor. Majör olarak Binance, Huobi, Gate.io gibi borsalardan ve UniSwap ve SushiSwap gibi merkeziyetsiz borsalardan da alınıp satılıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl