Pornhub’da Bitcoin ve Litecoin devri

Dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitelerinden biri olan Pornhub, Bitcoin ve Litecoin kabul etmeye başladı.

Dünyanın en çok ziyaret edilen ilk 10 internet sitesinden biri olan Pornhub, premium hizmetleri için ödeme yöntemi olarak Bitcoin ve Litecoin de kabul etmeye başladı.

Şirket, ilk kripto para kabulünü 2018 yılında gizlilik odaklı bir kripto para olan Verge ile yapmış, daha sonra birkaç kripto para daha eklemişti.

Pornhub’ın başkan yardımcısı Corey Price, Bitcoin ve Litecoin kabulüne ilişkin yaptığı açıklamada, “Günlük 130 milyondan fazla ziyaretçisiyle yetişkinlere yönelik içerik alanında bir lider olan Pornhub, şimdi kullanıcılarımız için yaygın olarak kullanılan ve önde gelen iki dijital parayı [bir ödeme yöntemi olarak] sunmaktan heyecan duyuyor. Ekibimiz, günlük tüketiciler için teknoloji geliştirme, test etme ve yeni teknolojinin uygulanmasının yolunu açmaya devam ediyor.” dedi.

Pornhub, Bitcoin’den yaklaşık iki yıl önce, 2007’de faaliyete geçti. Bugün itibariyle site, Similarweb verilerine göre, aylık 3 milyar ziyaret alıyor ve en çok yüzde 24 gibi bir oranla ABD’den trafik çekiyor.

Öte yandan Bitcoin ve Litecoin ödemelerinin kullanılacağı Pornhub Premium ise aylık 100 milyondan fazla ziyaret ediliyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında PayPal’ın yüz binden fazla oyuncuya yapılan ödemeleri durdurma kararı sonrası Pornhub’ta ödeme seçeneklerinden biri olan Verge parlamıştı. Kripto para, gelişmenin etkisiyle gün içinde yüzde 50’den fazla değer kazanmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl