Paribu’nun PRB token’ı için staking geliyor

Türkiye'nin büyük kripto para alım/satım platformu olan Paribu borsasının CEO'su Yasin Oral, kısa süre önce çıkardıkları PRB token'da staking yolunun açıldığını söyledi. Oral, "ParibuNet ağı üzerinde bulunan her proje yaşayacak. Bu da, ağın 'native token'ının değerini artacak. Staking yolu da açılacak." dedi.

paribu (2)

Paribu borsasının CEO’su Yasin Oral, BloombergHT kanalında katıldığı programda gelecek plânlarıyla ilgili konuştu.

Sadece bu sene için 30 milyon dolarlık yatırım fonu ayırdıklarını ve ParibuNet üzerindeki birçok projeye de yatırım yapacaklarını belirten başarılı CEO, şu açıklamalarda bulundu:

“ParibuNet birçok projenin merkezinde”

“Kripto paranın doğasında teknoloji var. Genelde finans teknolojiyi destekler ama kripto paralar direkt teknolojiyle doğdular. Düşündüğümüz çok fazla teknoloji projesi var. Bunların çoğu Ethereum blok zinciri üzerinde ancak çok masraflı. Geldiğimiz noktada düşündüğümüz tüm projeler ParibuNet üzerinde yaşamaya başlayacak. ParibuNet bu anlamda birçok projenin merkezinde yer alıyor.”

“PRB token için staking geliyor”

“PRB token, yatırımcılar tarafından bir süre sonra bir yatırım aracı konumuna gelecek. Ethereum’da olduğu gibi… Bu ağ üzerinde olan her şey yaşayacak. Bu da ağın ‘native token’ının da değeri artacak. Staking yolu da açılacak. Kripto para alım satım kavramını biz nasıl kolaylaştırdıysak, 5.5 milyon kişiye nasıl ulaştıysak burada da başarılı olacağız.”

“30 milyon dolarlık yatırım fonu bu sene bitebilir”

“Paribu hiçbir zaman ‘Para kazanalım da, şirketi dışarı satalım’ mantalitesinde olmadı. Biz, dışarıdan alınca mutlu olmalıyız. Evet, şirket satmak da başarıdır ancak almak daha büyük mutluluk verir. Paribu Ventures 30 milyon dolarla başladı ve bunun artacağına eminim. ParibuNet ekosisteminde yaşayacak olan birçok projeye de yatırım yapacağız. Bu 30 milyon dolar bu sene bitecektir muhtemelen… Bu fonu zaten kullanmaya başladık bile. Bu bizim tamamen kendi fonumuz. Biz finanse ettik. Dışarıdan hiçbir şey almadık. Biz bu teknolojinin üreticisi olmak istiyoruz. İnsanların daha fazla kripto para alıp satması değil hedefimiz.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Ahmet Cevapla

    Bence kalan kusuratlarimizi kalan coinlerimizi toplamak için kendi çevirici paranızı uretseniz daha iyi olur başka platformlarda bunlar var sizde ne den yok