ProShares Bitcoin ETF’i 18 yıllık rekoru kırdı

Salı günü işlem görmeye başlayan ProShares Bitcoin ETF’i (BITO) rekorlarına devam ediyor. İlk işlem günü 1 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşan ve ikinci işlem gününde ise bunun üzerine çıkarak 1.275 milyar doları gören ETF’in varlıkları da 1 milyar doları geçti.

Dünyanın en büyük altın ETF’inin rekorunu kırdı

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas’ın paylaştığı verilere göre, henüz ikinci günde BITO’nun varlıkları 1.1 milyar dolar oldu. Böylece ETF, varlıklarda 1 milyar dolara en hızlı şekilde ulaşan ETF oldu. BITO, dünyanın en büyük altın ETF’i SPDR Gold Shares’ın (GLD) 18 yıllık rekorunu da kırdı. GLD, 1 milyar dolarlık varlığa 3 günde ulaşmıştı.

Bitcoin ETF’leri  ardı ardına geliyor

Öte yandan yeni Bitcoin ETF’leri de yaklaşıyor. Valkyrie şirketinin Bitcoin ETF’inin bugün işlem görmeye başlayacağı öğrenilirken SEC, dün de VanEck şirketinin Bitcoin vadeli ETF başvurusuna onay verdi. Bu ETF’in de önümüzdeki günlerde işlem görmeye başlaması bekleniyor. Piyasalarda daha büyük heyecanla beklenen ise doğrudan Bitcoin’e yatırım yapan bir spot ETF. En büyük Bitcoin fonu GBTC’nin şirketi Grayscale, bu fonu bir spot ETF’e dönüştürmek için New York Borsası ile birlikte SEC’ye başvuruda bulundu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl