Protocol Labs’den Filecoin açıklaması: Bize göre yatırım sözleşmesi değil

Merkeziyetsiz saklama projesi olan Filecoin'in arkasındaki kurum olan Protocol Labs, SEC'nin FIL token'ı bir yatırım sözleşmesi olarak tanımlamasına karşı çıktı. Açıklamada birçok ABD'li Kongre üyesinin de yine FIL token'ın yatırım sözleşmesi olmadığını söylediği dile getirildi.

Grayscale şirketinin “Filecoin Trust” kurmak amacıyla başvurması ve SEC’den “FIL token bir yatırım sözleşmesidir” cevabını almasıyla alevlenen tartışmada Protocol Labs’den de önemli ve uzun bir açıklama geldi.

Filecoin’in arkasında olan kurum konumundaki AR-GE şirketi Protocol Labs, FIL token’ın herhangi bir şekilde yatırım sözleşmesi olmadığını ve menkul kıymet kümesine bu yüzden dahil olamayacağını belirtti.

Protocol Labs’in Twitter hesabından yapılan açıklamada özetle şu ifadeler yer aldı:

“Filecoin, insanlığın en önemli bilgilerini saklayan ve kripto parayla çalışan bir küresel depolama ağıdır. Bir yatırım sözleşmesi değildir. FIL token, ağın çalışması için kritik öneme sahiptir. İşlemlerin yapılması için gaz ödemesi olarak kullanılır. Bu da saklama konusunda hizmet sağlayanlara bir ödeme demektir. Böylece saklanan verilerin güvenliği sağlanmış olur. Sadece bilimsel değil, insan haklarıyla ilgili veriler de Filecoin tarafından saklanır. Birçok ABD’li Kongre üyesinin de FIL token’ın yatırım sözleşmesi olmadığını düşündüğünü görüyoruz. Filecoin, web’in geleceği için gerekli olan temel bir teknolojidir”

FIL token, SEC’nin Coinbase ve Binance borsalarına açtığı davaların ardından da %15’ten fazla düşüş yaşadı.

2021 boğasında 230 doların üzerine çıkan FIL token şu anda yaklaşık 4 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl