Lionel Messi, büyük miktarda PSG token’ı aldı

Fransız kulübü Paris Saint Germain'e imza atan dünyaca ünlü futbolcu Lionel Messi'nin anlaşma paketinin içinde 'fan token'ların da olduğu belirtildi. PSG'nin de resmen verdiği detaylara göre; Arjantinli oyuncu maaşının bir bölümünü PSG token ile alacak. Hatta şimdiden çok sayıda PSG token aldığı açıklandı.

messi

Oynadığı tek kulüp olan Barcelona’dan sezon sonu ayrılan ve Katar sermayesinin desteklediği Fransız kulübü Paris Saint Germain’e imza atan Lionel Messi’nin kontrat paketinde kripto para maddesinin de yer aldığı ortaya çıktı. PSG’nin resmi açıklamasına göre Messi, maaşının bir bölümünü PSG fan token’lar ile alacak. Hatta aldı bile…

“Gelir çeşitlendirmemiz açısından önemli”

Bilindiği üzere Fransız kulübü, birçok futbol kulübüyle taraftar token’lar çıkaran Socios şirketinin Chiliz blok zincirini kullanarak PSG token’ı çıkarmıştı. Kulüpten yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

“Böylesine yüksek profilli bir imza sonrasında Lionel Messi çok sayıda PSG token almıştır. Fan token’larımız, taraftarlarımızın da katılımıyla daha fazla değer kazanacaktır. Messi’nin gelişinden önceki birkaç günde PSG token’ın işlem hacimleri 1.2 milyar dolar seviyesinin de üzerine çıkmıştır. Messi-PSG Fan token anlaşması, kulübün gelir kaynaklarını çeşitlendirmesi ve markanın tüm dünyada tanıtılması ve geliştirilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.”

PSG token bir haftada 2 katı artış yaşadı

Henüz geçtiğimiz hafta 25 dolar seviyelerinde işlem gören PSG token, Lionel Messi’nin Barcelona’dan ayrılacağını açıklaması ve Paris Saint Germain haberleriyle birlikte yükselişe geçmişti. Transferin resmen açıklandığı gün ise PSG token fiyatı 50 doların da üzerine çıkmıştı. Transferden sonra yeniden düşüş yaşayan token şu anda 42 dolardan işlem görüyor.

PSG açıklamasıyla yükselişe geçtiler

PSG’den yapılan resmi açıklamayla hem PSG token hem de taraftar token’ların blok zincirinin kendi kripto parası olan CHZ’de gözle görülür bir artış yaşanmaya başladı. Son günlerde 50 dolardan 38 dolara gerileyen PSG token 43 dolara çıkarken, CHZ ise 0.37 dolara kadar yükseldi ve haberin hemen ardından yüzde 10’luk yükseliş kaydetti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl