Ünlü iş adamı Paul Tudor Jones: Bu ortamda Bitcoin’i seviyorum

Dolar milyarderi iş adamı Paul Tudor Jones, katıldığı bir programda küresel gerginlikler arasında altın ve Bitcoin'in ön plana çıkabileceğini belirtti. Jones ayrıca ABD'nin İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana finansal açıdan en güçsüz halinde olduğunu ve ayrıca 2024'ün 1. çeyreği itibarıyla da resesyona gireceğini düşündüğünü söyledi.

Forbes’un “En zengin 400 kişi” listesinde yer alan ve Times Dergisi tarafından da “En etkili 100 kişi” arasında gösterilen ünlü yatırımcı Paul Tudor Jones, katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.

“Bitcoin ve altını seviyorum”

ABD medyasından CNBC’deki Squawk Box programına katılan Jones, şu anda dünyanın çok zor jeopolitik şartlar yaşadığını ve bu yüzden ABD hisselerine yatırım yapmanın çok zor olduğunu ifade etti:

“Şu anda çok zor jeopolitik şartlar yaşıyoruz. Hatta benim gördüğüm en zorlu jeopolitik dönem diyebilirim. Ayrıca bu dönem ABD’nin finansal açıdan en güçsüz olduğu zamana denk geldi. İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en güçsüz ABD diyebiliriz. Bence ABD, 2024’ün 1. çeyreğinde resesyona girecek. Bu yüzden ABD hisselerinin sevilecek bir yanı yok. Ama bu ortamda Bitcoin ve altını seviyorum. Hisse senetleri alımı yapmak için gerçekten zor bir dönemdeyiz”

Paul Tudor Jones ayrıca dünyadaki bölgesel zorluklar için Ortadoğu, Rusya-Ukrayna ve Çin-Tayvan bölgelerini işaret etti ve önümüzdeki dönemde gerginliklerin buralarda çıkabileceğini söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl