Pump-fun hacker’ı serbest bırakıldı: “Görüntülerle token’ları yükselteceklerdi”

Solana merkezli meme coin pazar yeri olan Pump.fun adlı platformdan 2 milyon dolar çalan hacker'ın İngiliz vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Şu an hastanede kaldığı belirtilen kişinin ayrıca tutuklanıp serbest bırakıldığı da ifade edildi. Hacker ise Pump.fun yöneticilerine X hesabından çok sert ithamlarda bulundu ve küçük yaştaki kızların bazı görüntülerinin de bir program vasıtasıyla uygulamaya aktarılmak istendiğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta Solana ekosisteminin en çok konuştuğu hikayelerden biri olan Pump.fon hack olayında, saldırganın yakalandığı ve tutuklandıktan sonra da serbest bırakıldığı ifade edildi.

Pump.fun’ın arkasındaki şirketin eski bir çaışanı olan bu kişinin isminin Jarrett Dunn olduğu belirtilirken, Dunn’ın Londra’da tutuklandıktan sonra serbest bırakıldığı yazıldı.

“Kumarhanaden farksızlar…”

Serbest kaldıktan sonra X hesabından geceyi gözaltında geçirdiğini ve şimdi hastanede olduğunu belirten hacker, uygulama hakkında ise, “Onlar KYC doğrulaması olmayan bir menkul kıymet borsasıdır. Kayıt dışı satışlara izin veriyorlar. Suudi Arabistan da onları kumarhane olarak gördüğü için yasakladı” dedi.

“Görüntülerle token pump’ı isteniyordu”

Tweet’lerinde sert iddialarda da bulunan hacker şunları söyledi:

“Kaç tane daha ülke dışından çalışan getirecekler? Vergi de vermeyecekler. Sizce iki kurucu hakkında, uygulamaya canlı yayın özelliği getirip küçük yaşta kızların görüntüleri üzerinden token yükseltme fikri yok muydu? Sizce buna dair bir mahkeme celbi bende yok mu?”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl