Kore merkezli borsaya saldırı: 2.6 milyar Pundi X çalındı

Coinrail, yaklaşık 20 milyon dolar değerinde olan 2.6 milyardan fazla Pundi X (NPXS) ve diğer birkaç Ethereum tabanlı token'ın çalınmasıyla sonuçlanan bir hack olayı yaşadığını duyurdu.

Güney Kore merkezli kripto para borsası Coinrail, yaklaşık 20 milyon dolar değerinde olan 2.6 milyardan fazla Pundi X (NPXS) ve diğer birkaç Ethereum tabanlı token’ın çalınmasıyla sonuçlanan bir hack olayı yaşadığını duyurdu.

Bu hack vakasının kripto para piyasasındaki düşüş üzerinde etkili olduğu öne sürülüyor.

Saldırı tespit edildiğinde Coinrail; NPER (NPER), Artex Coin (ATX) ve Pundi X’i (NPXS) dondurdu. Denetim prosedürleri sürdürülürken Coinrail’in internet sitesine erişilemedi. Borsa, sabah saatlerinde resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, saldırıyı doğruladı.

Saldırganın Pundi X (NPXS) token’larını Ethereum tabanlı bir merkezsiz borsa olan IDEX’e gönderdiği belirlendi. NPXS haricinde saldırıyla ilişkili diğer coin’lerin NPER, ATX, DENT, TRX, B2B, JNT, KNC ve STORM olduğu söyleniyor.

Son dönemde kripto para borsalarına yapılan saldırıların dozu gittikçe arttı. Bu durum, merkezsiz borsalara olan ihtiyacı bir kez daha ortaya koydu.

Bu arada gece saatlerinde 7600’lerde seyreden Bitcoin’in fiyatı 7190’a kadar geriledi. Şu sıralarda 1 BTC, 7215 dolardan işlem görüyor.

→ SPEKÜLATÖRLERİN BTC MİKTARLARI İLE UZUN VADECİLERİN BTC MİKTARLARI EŞİTLENDİ

 

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl