Dijital para birimlerinde büyük oyuncu olmak isteyen Rusya’dan yeni hamle

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in İnternet danışmanı Herman Klimenko, katılımcılara “önemli avantajlar” sağlayacak bir Blockchain Birliği’nin kurulacağını açıkladı. Klimenko, birliğin kurulmasının önümüzdeki iki hafta içerisinde tamamlanacağını ifade etti. Klimenko ayrıca, “Yeni kuruluş, madenciler ve Blockchain uzmanlarının yanı sıra Blockchain ve dijital para tabanlı projelere destek sağlayacak yatırımcıları birleştirecek.” dedi. Rusya, büyük oyuncu olmak istiyor Bazı devlet yetkililerinden Bitcoin ve dijital para birimleriyle ilgili olarak çelişkili açıklamalar gelse de Rusya’da dijital para birimlerinin ve Blockchain teknolojisinin konumu her geçen gün önem...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in İnternet danışmanı Herman Klimenko, katılımcılara “önemli avantajlar” sağlayacak bir Blockchain Birliği’nin kurulacağını açıkladı.

Klimenko, birliğin kurulmasının önümüzdeki iki hafta içerisinde tamamlanacağını ifade etti.

Klimenko ayrıca, “Yeni kuruluş, madenciler ve Blockchain uzmanlarının yanı sıra Blockchain ve dijital para tabanlı projelere destek sağlayacak yatırımcıları birleştirecek.” dedi.

Rusya, büyük oyuncu olmak istiyor

Bazı devlet yetkililerinden Bitcoin ve dijital para birimleriyle ilgili olarak çelişkili açıklamalar gelse de Rusya’da dijital para birimlerinin ve Blockchain teknolojisinin konumu her geçen gün önem kazanıyor.

Son olarak geçtiğimiz gün Ethereum‘un kurucusu Vitalik Buterin, Rus kalkınma bankası Vnesheconombank ile bir ortaklık anlaşmasına imza atmıştı. Bunun öncesinde Rusya’nın devlet destekli bir Bitcoin madenciliği yapacak merkez kurma planlarının olduğu öğrenilmişti. Putin’in bu yolla Bitcoin madenciliğinde Çin’in hakimiyetini kırmak istediği öne sürülüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl