Vladimir Putin’den Blockchain ve kripto paralar ile ilgili yeni açıklama

Putin'in dün Rus yetkililerle bir araya geldiği toplantıda Blockchain teknolojisi ve dijital para birimleri de konuşuldu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in dün Rus yetkililerle bir araya geldiği toplantıda Blockchain teknolojisi ve dijital para birimleri de konuşuldu.

Toplantıda Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın CEO’su Herman Gref, bu alanda yeni profesyoneller yetiştirmek için yeni bir çalışma disiplini belirlemenin önemine dikkat çekti. Gref ayrıca kripto para birilmerinin yükselişinden ve dünyadaki gerçek öneminden bahsederek düzenlemelerin çok dikkatli yapılması gerektiğini ifade etti.

Putin, Gref’in sözlerinin ardından Rusya’nın iyi kaynaklara ve iyi bir entelektüel tabana sahip olduğunu fakat yine de ilerlemeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Putin şöyle devam etti:

“Bir Arap ülkesinin eski petrol bakanı şöyle demişti: Taş devri taşların bitmiş olması nedeniyle sona ermedi, yeni teknolojiler çıktığı için bitti. Artık dünyada yeni teknolojiler var. Yarışa geç kalanlar, bu süreçlerin liderlerine tam bağımlı olacaklar. Rusya buna izin veremez.”

Putin, bu sözleriyle Blockchain teknolojisini desteklediğini bir kez daha vurgulamış oldu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl