Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Vladimir Putin’in Bitcoin konusundaki tutumu netleşiyor

Kremlin’den gelen son haberlere göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dijital para birimleriyle ilgili olarak nihayet bir karara vardı. Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin ülkedeki yasal statülerinin netleşmesi adına bir dizi kanun taslakları hazırlanıyor. Bu kanun taslakları; ICO’lar ve özellikle de Bitcoin madenciliğini etkileyecek. Taslakların 2018 yazına kadar yasalaşması bekleniyor. Madencilik yapanlar vergi verecek Putin’in önerdiği yasalar, dijital para madenciliği yapan kişilerin hükümete kayıtlı olmasını ve kazançları üzerinden vergi vermesini zorunlu kılıyor. Hazırlanan yasa tasarılarının bir başka boyutu da...

Kremlin’den gelen son haberlere göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dijital para birimleriyle ilgili olarak nihayet bir karara vardı.

Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin ülkedeki yasal statülerinin netleşmesi adına bir dizi kanun taslakları hazırlanıyor.

Bu kanun taslakları; ICO’lar ve özellikle de Bitcoin madenciliğini etkileyecek. Taslakların 2018 yazına kadar yasalaşması bekleniyor.

Madencilik yapanlar vergi verecek

Putin’in önerdiği yasalar, dijital para madenciliği yapan kişilerin hükümete kayıtlı olmasını ve kazançları üzerinden vergi vermesini zorunlu kılıyor.

Hazırlanan yasa tasarılarının bir başka boyutu da ICO’lar. Putin yönetiminin ICO’lar konusunda ABD ile paralel bir tutum izleyeceği öğrenildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl