Tarım dışı istihdam Bitcoin’de rekor getirebilir: QCP raporu

Kripto yatırım şirketi QCP bugünkü analizinde cuma günü ABD'de açıklanacak olan tarım dışı istihdam verilerine dikkat çekti. Şirket analistleri, verilerin beklenenden zayıf gelmesinin Bitcoin'de hem yeni rekor hem de haziran ya da temmuz için faiz indirimi konusunu yeniden gündeme getirebileceğini belirttiler.

Bitcoin dün ABD’de açıklanan JOLTS, yani açık iş sayısı rakamlarının ardından yeniden yükselişe geçti ve 70 bin doların üzerine çıktı. Singapur merkezli kripto yatırım şirketi olan QCP Capital ise yükselişlerin kısa vadede de devam edebileceğini belirten bir analiz yayımladı.

Şirketin analistleri, dünyada Bitcoin spot ETF’lerine her geçen gün daha fazla ülkenin onay verdiğini belirtti ve “BlackRock ETF’inin 20 milyar dolar seviyesini en hızlı geçen fon olmasının ardından diğer ülkelerin de hızlı adımlar attığını görüyoruz. Tayland Bitcoin spot ETF’ine onay verirken, Avustralya’da da bugün bu fonlar ilk kez işleme açılacak” denildi.

“Tarım dışı istihdam rekor getirebilir”

ABD’de cuma günü açıklanacak olan tarım dışı istihdam verilerine de değinen analistler, burada açıklanacak olan beklenti altı bir rakamın da Bitcoin’de yeni bir rekor getirebileceğini yazdılar:

“Yaşanan yükselişin, cuma günü açıklanacak olan ABD tarım dışı istihdam rakamlarıyla daha da artmasını bekliyoruz. Piyasalar şu anda haziran ve temmuz ayları için faiz indirimi şansını %0 olarak görüyor. Ancak zayıf bir istihdam verisi bunu değiştirebilir. Tüm bunlar Bitcoin’de yeni bir rekor gelmesini sağlayabilir”

Analistler, Ether spot ETF’lerinin de işleme açılmasıyla birlikte, ETH’nin de Bitcoin’in yükselişine ayak uydurmasını da beklediklerini ifade ettiler.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl