QCP ve Coinbase temmuzda Bitcoin’de yükseliş bekliyor

Kripto paralar konusundaki analizleriyle ön plana çıkan QCP ve Coinbase, temmuz ayında Bitcoin'de yükseliş bekliyor. İki şirketin analistleri, temmuz ayının "genelde" Bitcoin için olumlu geçtiğini ifade ederken, mayıs ve haziranda düşen Bitcoin-Ether spot ve vadeli hacimlerinin artmaya başlayacağını düşündüklerini söylediler.

Geçtiğimiz hafta 59 bin dolar seviyesine inen ancak temmuz ayına 63 bin doları da aşarak yükselişle başlayan Bitcoin için bu ay da yükseliş beklentisi var. Coinbase borsası ve Singapurlu kripto yatırım şirketi QCP Capital analistleri yazdıkları son raporlarda, temmuzdaki genel Bitcoin yükselişine vurgu yaptılar.

QCP analistleri pazartesi günü yazdıkları raporda Bitcoin’deki yükseliş beklentilerini şu şekilde açıkladılar:

“Dönemsel olarak baktığımızda Bitcoin temmuz aylarında ortalama %9.6’lık getiri sağlıyor. Genellikle bu rahatlama ve yükseliş hareketi, olumsuz geçen haziran ayından sonra geliyor. Öte yandan Bitcoin’deki vadeli işlemler de geçtiğimiz cuma gününü yükseliş yönlü olarak kapadılar”

Coinbase analistleri: Piyasa fazlalıkları temizlendi

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in analistleri David Duong ve David Han da benzer tarihi istatistiklere dikkat çektiler:

“Pozitif gidişat ve likiditenin artması, piyasaları destekleyecektir. Hem Bitcoin hem Ether, temmuz aylarında genelde olumlu bir performans sergiler. Özellikle haziran ayında gelen büyük satışların ardından… Şu andaki piysa oluşumu güçlü duruyor. Mt. Gox açıklamasının ardından piyasadaki fazlalıkların da temizlendiği görülüyor. Mayıs ve haziranda 90 milyar dolardan 75 milyar dolara inen spot ile vadeli Bitcoin ve Ether hacimleri de artacaktır”

Hatırlanacağı üzere JPMorgan analistleri ise geçtiğimiz hafta yaptıkları analizde Mt. Gox’un dağıtımlara başlayacak olmasının, kripto piyasalarına satış baskısı olarak yansıyacağını düşündüklerini belirtmişlerdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl