Bitcoin’de yükseliş için 2-3 ay beklenebilir: “Fiyatı yükseltecek dengesizlik”

Bitcoin'de heyecanla beklenen halving geride kalırken, kripto para yatırım şirketi QCP Capital, yatırımcıların Bitcoin fiyatında halving etkisini görebilmeleri için 2-3 aylık bir süre beklemek zorunda olabileceklerini belirten bir rapor yayımladı. Bitfinex analistleri ise, Bitcoin'de ödülün yarı yarıya azalması ve günlük talebi karşılaştırdılar ve bunun ciddi bir dengesizlik yarattığını söylediler.

Bitcoin’de her 4 yılda bir gerçekleşen halving’in fiyata kısa ve uzun vadedeki etkisi merak konusu olurken, önemli iki kripto para şirketi analizler yayımladılar. Bu şirketlerden biri olan QCP Capital, yükselişler için bir süre daha beklenmesi gerektiğini belirtti.

Singapur merkezli şirketin analistleri yayımladıkları son raporda geçmiş halving dönemlerine vurgu yaptılar:

“Bundan önceki 3 yarılanmada spot fiyatlar genelde 50 ilâ 100 günlük süreler içerisinde çıktılar. Aynı yol izlenirse, Bitcoin yatırımcılarının bu süre kadar beklemek zorunda kalacaklarını söyleyebiliriz”

QCP analistleri ayrıca altcoin ve meme coin’ler konusunda da görüş belirttiler ve kısa vadede bir kısa pozisyon likidasyonunun da gerçekleşebilieceğini ifade ettiler:

“Altcoin’ler ve meme coin’lerde düzenli bir negatif fonlama söz konusuydu. %100’e yakın bir negatif durum vardı. Kısa pozisyonlar için bir sert tasfiye durumu olabilir”

Bitfinex analistleri: Dengesizlik fiyatı çıkarır

Kripto para borsası Bitfinex’in analistleri ise günlük talep ile düşen ara arasındaki dengesizliğin fiyatı artıracak ana unsur olacağını söylediler:

“Halving, bundan sonra her gün 30-40 milyon dolar aralığında değerde Bitcoin’in arza dahil olmasını sağlayacak. Ancak talep ise günlük 150 milyon dolar seviyesinde ve bu durum ciddi bir dengesizlik yaratıyor. Arz-talep dengesizliği fiyatın yukarı gitmesini sağlayacak ana unsur olacaktır”

Bitfinex analistleri ayrıca Ortadoğu’daki jeopolitik krizlerin de Bitcoin’in bir dijital altın olarak görülüp görülmediği konusunda uzun vadede bir fikir vermek için önemli olacağını belirttiler.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl