QCP Capital’dan Ether için ETF fiyat tahmini: Bitcoin gibi olur

Singapur merkezli kripto ve dijital varlıklar şirketi QCP Capital, bugün paylaştığı analizinde, spot ETF'lerin kabul edilmesi halinde Ether fiyatının, Bitcoin'de olduğu gibi sert bir yükseliş yaşayacağını belirtti. Şirket analistleri, onay gelmesi durumunda, önümüzdeki haftalarda yükselişin %60'tan fazla olmasını bekliyor.

Kripto para alanında varlık yöneten ve hem spot hem de opsiyon piyasalarında işlem yapan QCP Capital şirketi, Ether ETF’lerinin kabul edilmesi durumunda fiyatın %60’tan fazla artabileceği tahmininde bulundu.

“Bitcoin ile aynı yolu izler”

Bitcoin spot ETF’lerinin kabul edilmesinden sonra en büyük kripto paranın yükselişine dikkat çeken analistler, Ether için de aynı durumun oluşabileceğini belirttiler. Hatırlanacağı üzere Bitcoin spot ETF’leri kabul edilmeden önce yaklaşık 44 bin dolarda seyreden BTC, daha sonra yaklaşık iki aylık süre içerisinde 73 bin dolara kadar yükselmişti.

“Cuma günü ‘beklenen volatilite’ %100’ün üzerinde…”

Ether’de özellikle cuma günü ‘beklenen volatilite’nin %100’ün üzerine çıkacağını tahmin eden QCP analistleri şu ifadeleri kullandılar:

“Tüm gözler şu anda Ether ETF’lerine verilecek bir onay kararında… Cuma günkü beklenen volatilite %100’ün üzerinde… Piyasa adeta kutlama yapmaya hazırlanıyor. VanEck’in ETF’i DTCC’de listelendi. Büyük ihtimalle bir onay kararı çıkacağını düşünüyoruz. İşlemlerin de gelecek hafta açılmasını bekliyoruz”

Analistlerin burada belirttikleri “beklenen volatilite”, bir kripto paranın gelecekteki fiyat hareketlerinin beklenen volatilitesini gösteriyor. Yani aslında burada tahmin edilen volatilite, o kripto paranın opsiyon fiyatlamaları üzerinden öngörülüyor.

Yatırım yönetim şirketi Bernstein analistleri de QCP analistleri gibi, Ether’in, ETF’lerin kabul edilmesi durumunda Bitcoin’e benzer hareketler yapabileceğini söylemişlerdi.

Bernstein analistleri ayrıca Ether’in, ona bağlı olan yatırımcı grubu ve arzın bir bölümünün akıllı kontratlara kilitlenebilme özelliği nedeniyle, çok daha sert bir yükseliş hareketi içerisine girebileceğini de belirtmişlerdi.

Standard Chartered bankası da 2024 sonu için 8 bin doalrlık bir tahminde bulunmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl