Qtum blok zincirinde ilk merkezsiz uygulama resmen hayata geçti

Qtum, tahmin pazarı platformu ve Qtum'daki ilk merkezi olmayan uygulama olan Bodhi'nin Qtum ana ağı (mainnet) üzerinde hayata geçtiğini resmen duyurdu.

Qtum, tahmin platformu ve Qtum‘daki ilk merkezi olmayan uygulama olan Bodhi’nin Qtum ana ağı (mainnet) üzerinde hayata geçtiğini resmen duyurdu.

Şu anda beta aşamasındaki uygulama, kullanıcılarına finans, siyaset, spor ve diğer küresel olayların gelecekteki sonuçlarını daha doğru bir şekilde tahmin etmek için kullanıcıya genel kamu duygularından faydalanma olanağı sağlıyor.

Uygulamanın çalışma şekli şu şöyle: Bir kullanıcı, diğer kullanıcıların bahis oynayarak katılabileceği tahmin etkinlikleri oluşturuyor. Etkinliğin kapanmasından sonra Oracle mekanizması olarak adlandırılan bir yargı sistemi sonucu belirliyor ve doğru tahmini yapan tarafa ödüllerini dağıtıyor.

Doğru tahminleri yapan kullanıcı, etkinlik tarafından oluşturulan faiz ile belirlenen orijinal etkinlik token’ları ile ödüllendiriliyor.

Qtum’un kurucusu Patrick Dai, Bodhi’nin yayınlanması ile ilgili, “Bodhi’nin Qtum’un ilk DApp’i olarak piyasaya sürülmesinden ve bu konuda öncülük etmesinden dolayı heyecan duyuyoruz. Bodhi sunucusuzdur ve Blockchain’de çalışır. Gerçek bir merkezi olmayan uygulamadır.” ifadelerini kullandı.

Bodhi platformu şu an için hayata geçti ama bazı ülkelerde kullanımı sınırlı durumda.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl