Qtum, ilk uzay tabanlı Blockchain node’unu uzaya fırlattı

Qtum, resmi Twitter hesabı üzerinden ilk uzay tabanlı Blockchain node'unun bir Çin uydusu üzerinde başlatıldığını duyurdu.

Merkezi olmayan uygulamalar üzerine odaklanan bir Blockchain projesi olan Qtum, resmi Twitter hesabı üzerinden ilk uzay tabanlı Blockchain node’unun bir Çin uydusu üzerinde başlatıldığını duyurdu.

Qtum, 31 Ocak’ta yaptığı açıklamada, 2 Şubat’ta uzay tabanlı Blockchain node’unun 2 Şubat’ta gönderileceğini bildirmişti. Gün geldi ve proje, Çin uydusu üzerinde başarıyla gerçekleştirildi.

Qtum’un DApps’leri (merkezi olmayan uygulamalar) Ethereum’dan farklı, çünkü platform mobil ve IoT programları ile daha hafif akıllı sözleşme etkileşimlerini mümkün kılan Unspent Transaction Output (UTXO) Blockchain modelini kullanıyor.

Qtum ayrıca açık kaynaklı bir uydu ağı inşa etmeyi amaçlayan bir uzay keşfi girişimi Spacechain ile de ortak. Verileri uzay boşluğunda tutmak, hükümet düzenlemeleriyle ilgili olası problemleri ortadan kaldıracak.

Spacechain’in CEO’s Zheng Zuo, 2017 yılının Kasım ayında Asya’daki Tech ile yapılan bir röportajda, Qtum ağı üzerinde çalışan bir Cubestats Spacechain uydusunun 2018 yılının Şubat ayında piyasaya sürülmesiyle ilgili konuşmuştu.

Spacechain, bugünkü bir video paylaşımında, roketin bir “SpaceChain uydusu ve çalışan Qtum full node’u” taşıdığını yazdı.

Node: Ağa bağlanan herhangi bir bilgisayar.

Full node: Ağdaki her blokun ve işlemin yer aldığı bilgisayar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl