Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Japonya’nın Amazonuna kripto paralarla ödeme desteği gelebilir

Japon e-ticaret devi Rakuten, 12 Şubat'ta şirketin mobil uygulaması Rakuten Pay'e büyük bir güncelleme geleceğini duyurdu. Açıklamadaki bir vurgu, "kripto para ödemeleri mi geliyor?" dedirtti.

Japon e-ticaret devi Rakuten, kendi geliştirdiği Rakuten Pay uygulamasına 31 Mart’ta büyük bir güncelleme geleceğini duyurdu. İddialara göre, yeni güncellemeyle birlikte itibari paraların yanı sıra kripto paralarla ödeme yapma desteği de gelecek. Rakuten’in şu ana dek yaptığı açıklamalar da bu iddiaları doğrular nitelikte.

Şirketin 2018’in tümü ve 4. çeyreğiyle ilgili yayınladığı rapora göre, uygulamanın yeni versiyonu, tüm ödeme seçeneklerini tek bir platformda birleştirecek.

Japonya‘nın Amazonu olarak da bilinen Rakuten, kısa süre önce kurumsal yapısında bir revizyona gideceğini açıklamıştı. Şirket, yeniden yapılanma sürecinde kendi kripto para borsası olan Everbody’s Bitcoin’de de bazı değişiklikler yapmayı planlıyor.

Rakuten’in yeni güncelleme açıklamasında kripto para desteği açıkça belirtilmese de “tüm ödeme seçeneklerini tek platformda birleştirme” vurgusu kripto para desteğini ima ediyor.

Rakuten, 2018 yılının Ağustos ayında Japonya merkezli kripto para borsasını 2.4 milyon dolar karşılığında satın almıştı. Şirket temsilcilerinin o günlerde yaptıkları açıklamalara göre, şirket, kripto para ödemelerinin gelecekte yaygınlaşacağını düşünmüş ve kripto para borsa endüstrisine adımını atmıştı.

2018’i 1.3 milyar dolarlık net gelirle kapatan Rakuten, 2017’ye göre gelirlerde %28.4’lük bir artış sağladı.

Rakuten ayrıca, Mart 2015’te Amerikan kullanıcılarına özel olarak geliştirdiği portalı Rakuten.com’da Bitcoin’le ödeme yapmayı kabul edeceğini açıklamıştı.

Diğer bir Japon internet ve finans devi SBI Holdings de kripto para endüstrisine büyük önem veriyor. Şirket, Temmuz ayında kendi kripto para borsası Vctrade’i piyasaya sürdü. Vctrade, Aralık 2018’den itibaren önde gelen kripto paralarla para yatırma işlemini kabul etmeye başladı.

Haber: CoinTelegraph

→BİTCOİN, 6 AY ARADAN SONRA BİR İLKE İMZA ATMAYA ÇOK YAKIN

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl