Girşimci Raoul Pal’dan boğa yorumu: Piyasalara büyük miktarlarda para girecek

Goldman Sachs eski yöneticilerinden Raoul Pal, önümüzdeki dönemde küresel piyasalara büyük miktarlarda likidite girmesini beklediğini ve bu durumun kripto paralar gibi riskli varlıklardaki yükselişi tetikleyeceğini düşündüğünü söyledi.

Goldman Sachs’ta çalıştıktan sonra, makroekonomik araştırma şirketi Global Macro Investor ile Real Vision adlı finansal medya şirketini kuran Raoul Pal, küresel piyasalara likditenin gireceğini ve çok sert ralliler görüleceğini düşündüğünü söyledi.

“Japonya’dan gelen dolarlar piyasalara girecek”

Real Vision’ın Youtube kanalında, analist Julien Bittel ile kısa vadeli senaryoları konuşan Pal, ABD Hazinesi’nin mevcut hesaplarındaki paranın azalmasını, Fed’in sıkılaştırma politikasını durdurmasını ve vergi ile mali harcama teşviklerinin gündeme gelmesinden ötürü piyasalara likidite girmesini beklediğini belirtti:

“Tüm bunlarla birlikte Japonya da dolar satarak aslında kendi para birimine müdahale edebilir. Burada satılan dolarlar küresel piyasalara girecektir. Birçok ülke de likidite eklemesi yapacaktır. Başta Çin bunu yapacak diye düşünüyorum”

İlginizi çekebilir | Binance Türkiye’ye kapanıyor mu?

“Banana zone gelip, sert ralliler görülebilir”

Küresel bankacılık düzenlemelerini denetleyen Basel Bankacılık Denetim Komitesi tarafından geliştirilen yeni bankacılık regülasyonları olarak bilinen Basel IV kurallarına dikkat çeken Pal, yeni kuralların, bankaların ellerinde daha fazla likidite tutmalarına neden olacağını söyledi:

“Gelecek sene Basel IV gelecek. Yeni kurallar bankaların daha fazla tahvil almalarına ve tutmalarına neden olacak. Emlak sektörünün zayıflaması da likiditeye kaynak sağlayacaktır. Piyasalara para getirecek birçok unsur var. Burada çoğunu konuşmadık bile… Daha önce de dediğim gibi o muz hareketinin (banana zone) geleceğini düşünüyorum. Dev ralliler, güçlü ralliler göreceğiz diye düşünüyorum”

“Bu şansı mahvetmeyin”

Pal ayrıca şu anda 2.5 trilyon dolar değerde olan kripto para piyasalarının 8-10 senelik dönem içerisinde 100 trilyon dolara çıkmasını beklediğini ifade etti ve “Bu herkes için büyük şans. Bunu mahvetmeyin” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl