Raoul Pal’dan kripto para piyasası için “hızlı ve büyük artış” tahmini

Ünlü yatırımcı Raoul Pal, önümüzdeki yıllarda kripto piyasası için yukarı yönlü büyük bir hareket öngördüğünü açıkladı.

pal

Kripto para şirketlerine yapılan baskı ve token’ların yatırım sözleşmesi olup olmadığıyla ilgili tartışmalar sürerken fintech firması Real Vision’ın CEO’su Raoul Pal, Twitter’dan kripto topluluğunu heyecanlandıracak açıklamalarda bulundu.

Daha önce Goldman Sachs’ta görev yapmış olan Pal, yaklaşık 1 milyonluk Twitter takipçisine, “Üstel Çağ” (teknolojideki uzun vadeli boğa trendi) olarak adlandırdığı dönemde kripto paraların eşi benzeri görülmemiş zirvelere ulaşma olasılığının yüksek olduğunu savundu. Bu çağ, teknoloji ve dijital varlık inovasyonundaki önemli ilerlemelerin yanı sıra ağların yaygın olarak benimsenmesiyle karakterize ediliyor.

“Kripto bir sonraki aşamasına daha yüksek başlayacak”

Pal, “Kesinlikle ‘Üstel Çağ’ oynanıyor gibi hissediliyor ve 2009’dan bu yana en nefret edilen rallilerden biri olmaya devam ediyor. Bu muhtemelen teknoloji ve kriptoda çok yıllı, üstel bir hareket olacak.” dedi.

Fon yöneticisi, yakında bir düzeltme görüleceğiyle ilgili de uyardı. Teknolojide de bir miktar yapay hareketlere dikkat çeken Pal, bunun ne zaman olacağıyla ilgili bir tarih vermeyerek, “Bir noktada da bu harekete öncülük eden kripto, bir sonraki aşamasına daha yüksek başlayacak.” ifadelerini kullandı.

Pal, global ekonomik trendlerin ve döngülerin iç içe geçmiş bir analizi olan “The Everything Code” (Her Şeyin Kodu) adlı çalışmasına atıfta bulunarak “Borç faiz ödemeleri paraya çevrildikçe ve bankalar muhtemelen 2024 ve 2025 yıllarında kurtarıldıkça The Everything Code devreye girecek.” şeklinde devam etti.

Pal’a göre Üstel Çağ, son teknolojik gelişmelerin ve yüksek benimsenme oranına sahip kullanım durumlarının eş zamanlı olarak çoğalması anlamına geliyor.

Ünlü yatırımcı, dijital varlık ve para devrimi ile birlikte; elektrikli araç, yeşil enerji devrimi, gelişmekte olan pazarların dijitalleşmesi, nesnelerin İnterneti, sanal gerçeklik, giyilebilir teknoloji, biyoteknoloji, 3D baskı, otonom araçlar, robotlar, AI endüstrisi, dağıtık bilgi işlem, 5G ile 6G ve uzay interneti gibi teknolojik yeniliklerin de önümüzdeki beş yıl içinde hayata geçeceğini belirtti.

Pal, kriptodaki düzenleyici baskılar ve düşüşlere “gürültü” dedi

Son olarak Pal, “Bu inanılmaz… Önümüzdeki beş yıl içinde bunların her birinde Metcalfe (bir iletişim ağının finansal değerinin sisteme bağlı kullanıcı sayısındaki artışla üssel olarak arttığını anlatan bir kavram) kanununu göreceğiz. Evet, inişler ve çıkışlar olacak, balonlar, patlamalar ve çöküşler yaşanacak. Ancak daha önce hiç görmediğimiz kadar büyük bir grup şeyin, dönemin en hızlı trendlerinden biri olacağını göreceğiz. Bu yeni bir çağ. Bu, Üstel Çağ ve bu, fırsatların altın çağı olacak” diye konuştu.

Kripto para piyasalarındaki son düşüş ve düzenleyici rüzgarları da “gürültü” olarak nitelendiren Pal, bu tür kısa vadeli hareketlerin, uzun vadedeki büyük trendlerin önünde bir engel oluşturmadığına inandığını kaydetti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl