Raoul Pal: Resesyon Fed’i zorlayacak, kriptoya 1 milyar kullanıcı akın edecek

Goldman Sachs'ın eski yöneticisi ve Real Vision'ın kurucusu Raoul Pal, kripto para piyasasının önümüzdeki boğa koşusunda bir milyar ya da daha fazla kullanıcı çekme potansiyeliyle önemli bir dönüm noktasına ulaşabileceğini ileri sürdü.

Kripto para piyasasının uzun vadeli bir boğa koşusuna girmeye hazırlandığı öne sürülürken sektörün önde gelen isimlerinden peş peşe konuya ilişkin yorumlar geliyor.

Ünlü yatırımcı ve kripto para destekçisi Raoul Pal, yeni bir AMA (bana herhangi bir şey sor) oturumunda, kaçınılmaz bir likidite dalgasının kripto gibi riskli varlıkları destekleyeceğini söyledi.

Goldman Sachs’ın eski yöneticisine göre, sermayedeki artışın gelişmekte olan endüstriyi, bir sonraki tüketici grubunu cezbeden yeni inovasyonlarla canlandırması bekleniyor.

“Likidite piyasalara geri döndükçe, kripto hikayesinin bir sonraki yükselişini göreceğiz.” diyen makroekonomi uzmanı, kriptonun bu döngüde 300 milyon kullanıcıdan bir milyar kullanıcıya ya da daha fazlasına ulaşacağını bildirdi.

Pal’a göre ister dijital kimlik ister Web3’ün büyük vakaları ister DeFi isterse tamamen yeni bir şey olsun, hayal gücünü ya da beklentileri aşan uygulamalar ile birlikte gelişmeler olacak.

“Fed, faiz artırımını çoktan tamamladı”

Ünlü kripto para yatırımcısı, Fed’in enflasyonu kontrol altına almak için faiz artırımını muhtemelen çoktan tamamladığını da dile getirdi. Ayrıca, yakın gelecekte Fed’i rotasını tersine çevirmeye ve para basarak piyasaları yükseltmeye zorlayacak bir resesyonun geleceğini de öngördü.

Fed’in 2018’deki pivotunu takiben 2019’da yaşananların şu an ile örtüştüğünü söyleyen Pal şu ifadeleri kullandı;

“Fed’in para politikası eylemlerini yakın zamanda durdurması bekleniyor ya da çoktan durdurmuş olabilir. Benim inancım, bunların ya geçici olarak durduğu ya da gerçekten geçici olarak durması gerektiği. Piyasanın büyüme hızı, likiditede bir azalma meydana gelene kadar devam edecek ve bu da piyasanın aralıklı olarak duraklamasına neden olacak.”

“Gerçek para basımından sonra gerçekleşecek”

Likiditenin yeniden canlanması durumunda geri çekilmelerin yaşanması olasılığının tamamen göz ardı edilemeyeceğini söyleyen yatırımcı, ancak böyle bir senaryonun şu anda olası görünmediğini de dile getirdi. Pal’a göre daha sonra ise denklemin resesyon ve işsizlik yönleriyle karşılaşıldığında hızlanma gözlemlenecek. Bu da gerçek para basımı ve faiz indiriminin başlamasını takiben ortaya çıkacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl