Rari Capital’e milyon dolarlık kayba yol açan saldırı: RGT yüzde 50 düştü

hack (3)

Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan DeFi protokolü Rari Capital, milyonlarca dolar değerinde varlıkların çalınmasıyla sonuçlanan bir saldırının kurbanı oldu.

Esasında bu saldırı, saatler önce Binance Smart Chain üzerindeki bir başka DeFi protokolü Value DeFi’a yapılan saldırıyla da ilişkili. The Block araştırmacısı Igor Igamberdiev’in ifadelerine göre, hacker ya da hacker’lar, Value DeFi’dan çaldıkları token’ları Rari’ye saldırmak ve daha fazla token ele geçirmek için kullandı. Karmaşık yöntemlerin uygulandığı saldırı, “zincirler arasında gerçekleşen ilk güvenlik istismarı” olarak nitelendiriliyor.

Saldırı sonucunda Rari’den 2 bin 900 ETH (yaklaşık 11 milyon dolar) çalındı. Rari Capital’den yapılan resmi açıklamada ise durumun araştırıldığı ve her şeyin değerlendirilmesinin ardından konuya ilişkin detaylı bir rapor yayınlanacağı bildirildi.

Saldırının ardından Rari’nin token’ı RGT’nin fiyatı yaklaşık 18 dolardan yüzde 50 düşüşle 9 dolara kadar indi. RGT, TSİ 23.50’de 14.40 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl