Yatırımcısına 3 günde yüzde 400 kazandıran Reddcoin nedir?

Son 3 günde müthiş bir ivme yakalayarak yatırımcısına %400 kazandıran Reddcoin nedir ve neye hizmet ediyor? Bir bakışta Reddcoin.

Son günlerin gözde kripto para birimlerinden biri Reddcoin. Özellikle McAfee’nin kişisel Twitter hesabı üzerinden tavsiye etmesiyle müthiş bir ivme yakaladı. Bundan 3 gün önce 0,005$ seviyesinde işlem gören bir Reddcoin, yaklaşık %400 artarak 0,022$’a yükseldi. Peki Reddcoin nedir, neye hizmet eder ve gelecek potansiyeli nasıl olabilir?

Bir bakışta Reddcoin:

Reddcoin,aslında Facebook, Twitter, Youtube ve Twitch gibi sosyal medya platformlarında kullanılmak için kurulan ve merkezi sistemi bulunmayan bir kripto-para türü.

Asıl amacı sosyal ağlarda para alımının kabulünü kolaylaştırmak, hızlandırmak ve etkili hala getirmek.

Eğer Facebook’da bir paylaşımı çok beğendiyseniz (%0 işlem ücreti ile) paylaşımın sahibi olan şanslı kullanıcıya Reddcoin’le bahşiş verebilirsiniz.

Bu, sosyal medya platformlarına iyi kalitede içerik yaratımı için insanları teşfik eder.

Gelecek potansiyeli

Öyle sanıyorum ki – bundan tam emin değilim – Reddcoin doğrudan sosyal medya platformlarını hedefleyen tek kripto-para. Bu demektir ki Reddcoin’in rekabet içerisinde bulunmasına gerek yok ve bu onlar için bir avantaj. Facebook’un aylık aktif 2 milyar, Youtube’un 1 milyar ve Twitter’ın yüz milyonlarca kullanıcısı bulunmakta.

Eğer Reddcoin; Facebook, Twitter ve YouTube gibi platformlarında başarılı olma şansını yakalarsa en iyi top 10 kripto-para listesine girebilir.

Reddcoin, ağ boyunca coinleri dağıtmak için Proof of Stake (PoS) değil de onun yerine PoW kullanan Bitcoin gibi kripto-paralardan farklı. PoS’da, coinler paydaş edilir. Reddcoin sahibi olan herkes PC’lerinden, mobil telefonlarından ya da tabletlerinden kolaylıkla Reddcoin cüzdanlarına yükleme yapabilirler. Cüzdanınız Reddcoin ağına bağlı olduğu ve Reddcoin içerdiği sürece siz bazı aralıklarla paydaş edilecek şekilde Reddcoin ödülleri alabileceksiniz. Coinlerin ve cüzdanda tutulan coinlerin süresi arttıkça daha sık bahis ödüllerine sahip olacaksınız.

Reddcoin takımının Facebook gibi spesifik sosyal medya platformlarıyla anlaşma yapmak gibi bir planı yok. Bunun yerine geliştiriciler, Reddcoin’in Twitter, Reddit ve Twitch’de kısa yol yönlendirmesi sağlayan bir Google Chrome uzantısı geliştirdi.

Reddcoin ekibi, sosyal medya platformlarıyla anlaşma yapmamalarının nedenini bir şeye bağlı olmak istememeleri olarak açıklıyorlar.

Reddcoin nasıl alınır?

Reddcoin’i Bittrex, Cryptopia ve YoBit gibi borsalar üzerinden alabilirsiniz. Bu coinin hacminin yüzde 90’ından fazlası Bittrex’te dönüyor. O nedenle Bittrex üzerinden alıp satmanız daha uygun olabilir.

Sorumluluk reddi: Yukarıdaki bilgilerin hiçbiri tavsiye niteliği içermez. Kripto para birimleri yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Lütfen yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın ya da danışman desteği alın.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

4 yorums

 1. Ali Yanıtla

  Peki şuan durumu ve geleceği ile ilgili biz güncelleme yapmayı düşünüyor musunuz

 2. Zekai çiloğlu Yanıtla

  Merhaba katkim olabilecek bilgim maalesef yok danisman destegi nasil ve kimden alabilirim umarim cevap verirsiniz hoscakalin.

 3. Arda Erim Yanıtla

  Redd coini uçuran şey efsane bir coin olması değil John Mcafee’nin Redd ile ilgili twit atması olmuştur. Bilgiyi verirken neden %300 kazandırdığını da açıklarsanız daha iyi olur.

  1. Burak Köse Yanıtla

   Bahsettiğiniz konu zaten yazının ilk paragrafında belirtilmiş durumda.