İnternet devine kripto para BAT ile bahşiş özelliği

Dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitelerinden biri olan Reddit'e yakında kripto para BAT ile bahşiş özelliği eklenecek.

Decrypt’te yer alan habere göre, dünyanın en büyük 20 sitesinden biri olan Reddit’in kullanıcıları, yakın zamanda Basic Attention Token (BAT) kullanarak birbirlerine bahşiş verebilecekler. Bahşiş işlevine yalnızca tarayıcı olarak Brave’i kullananlar erişebilecek.

Brave tarayıcı, Brave Rewards programı kapsamında kullanıcılarına reklam görüntülemeleri karşılığında BAT kazanma olanağı sağlıyor. Kullanıcılar, bu ödüllerle dilerlerse internet sitelerine ve içerik yaratıcılarına katkı sağlayabiliyorlar.

Son rakamlar, Brave’in kullanıcı tabanının günden güne büyüdüğünü gösteriyor. Firefox’u yaratan Mozilla projesinin kurucu ortağı Brendan Eich tarafından oluşturulan Brave, %20’si masaüstü, %80’i mobil cihazlarda olmak üzere 20 milyon indirme sayısına ve 5.5 milyon aktif kullanıcıya sahip.

Reddit, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri. Kripto para topluluğu tarafından yoğun olarak kullanılan platformda Bitcoin subreddit’inin 1.1 milyondan fazla üyesi var. Bu CryptoCurrency subreddit’inde ise yaklaşık 900 bin.

Aylık 1.6 milyar ziyaret sayısına ulaşan bir sitede böyle bir işlev, kuşkusuz BAT’a önemli bir kapı açacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl