Reddit kurucusundan kripto paralara 180 milyon $ yatırım geliyor

Teknoloji yatırımlarıyla bilinen Reddit kurucusu Alexis Ohanian, "venture capital" şirketi Seven Seven Six vasıtasıyla kripto paralara yatırım yapmak üzere 177.6 milyon dolarlık bir fon oluşturmayı plânlıyor. "Kryptos" adındaki fon, kripto para piyasasındaki düşüşlerden ötürü ciddi şekilde ucuzlamış token'ları hedefleyecek.

alexis ohanian

Mayıs ayı başında Terra LUNA çöküşüyle başlayan ve Bitcoin ile Ethereum başta olmak üzere birçok kripto paranın tarihi seviyelere inmesine sebep olan düşüşler, bazı yatırımcılar için fırsat olarak görülmeye devam ediyor. ABD merkezli bir sosyal tartışma platformu olan Reddit’in kurucularından olan ve teknoloji yatırımlarıyla bilinen Alexis Ohanian’ın “venture capital” firması Seven Seven Six, kripto paralara yatırım yapmayı hedefleyecek bir fon oluşturma kararı aldı.

The Information’da yer alan habere göre şirketin “Kryptos” adındaki fonu, kripto para piyasasında fiyatı ciddi şekilde ucuzlamış ve gelecek vadeden token’ları hedef alacak. Öte yandan Seven Seven Six şirketi, token’lara yatırım yapmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na da (SEC) kaydoldu ve böylece tüm gerekli izinleri aldı. “Kryptos” fonu yatırımcısından %2.5’luk bir fon yönetim ücreti de alacak. Fondan ayrıca %25’lik kâr payı da alınacak. Eğer fon 5 kat veya daha fazla kâr getirirse bu oran %35’e de çıkabilecek.

“En iyi alım zamanı şimdi”

Seven Seven Six’in kurucu ortağı Katelin Holloway, The Information’a verdiği demeçte “Sektörde uzun zamandır varsanız, alım yapmak için en iyi zamanın şimdi olduğunu anlarsınız. Her şey şu an ucuz fiyata satılık” dedi.

Yönetimi altında 900 milyon dolar değerde varlık bulunan Seven Seven Six şirketi daha önce içinde kriptonun da bulunduğu çeşitli alanlara yatırım yapmıştı ancak bu fon sadece kripto odaklı ilk fon olacak.

Bilindiği üzere son dönemde VC’lerin kripto paralara yatırım yapmak için oluşturduğu fon sayısı da gittikçe artıyor. Bu sene başında Sequoia Capital, yönetişim projelerinin token’larına yatırım yapma amacıyla 500 ilâ 600 milyon dolar arasında bir yatırım almış ve fon oluşturmuştu.

Bessemer Venture Partners da, 250 milyon dolarlık yatırımla bir kripto fonu oluşturmuş ve DAO yaratarak tokenomive iş geliştirme amaçlı bir organizasyon kurmuştu.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl