Reeder Teknoloji, kendi kripto parasını çıkaracak

Reeder Teknoloji, son günlerde duyurduğu projelerine bir yenisini daha ekledi. Şirket, iştirak firma Reeder Bilişim’in “Reecoin” ismiyle ICO (Initial Coin Offering/ Dijital Varlık İlk Halka Arzı) yapma kararı aldığını duyurdu.

Reeder Teknoloji tarafından KAP’a yapılan açıklamada blok zinciri teknolojisinde global ölçekte yaşanan gelişmelerin yakından takip edildiği belirtildi. Şirket, üretimini yaptığı ürünlerin pazarlama ve satış programlarında kullanılmak üzere bir kripto para çıkartmak istediğini belirtti.

Reecoin isimli kripto paranın dijital varlık halka arzı için Bitexen ile Reeder Bilişim arasında sözleşme imzalandı. Söz konusu dijital varlık halka arzının Şubat ayının sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Reecoin’in whitepaper ve litepaper’ı kripto paranın web sitesi olan reecoin.io adresinde yayınlandı. Taslak dökümana göre Reeder’ın kripto parası Reecoin Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumlu bir altyapı üzerine kurulu olacak.

Elektrikli araç üreteceğini duyurmuştu

Ürettiği cep telefonlarıyla öne çıkan Reeder Teknoloji’nin yeni hamleleri sadece blockchain teknolojileriyle sınırlı değil. Şirket geçtiğimiz haftalarda yerli elektrikli araç üretimine başlamayı planladığını açıklamıştı. Yapılan açıklamada üretilecek elektrikli araç için %80 yerlilik hedeflendiği belirtilmişti.

Halka arz oldu, 5 kattan fazla yükseldi

Reeder Teknoloji 9,30 TL fiyatla geçtiğimiz yılın Eylül ayında halka arz olmuştu. REEDR hissesi halka arzdan sonra güzel bir ivme yakalamış ve 20 liranın üzerine çıkmıştı. Borsada yaşanan genel düşüşe eşlik eden REEDR hisseleri uzun bir süre yatay seyretmişti. Son aylardaki yükselişte ise şirket payları hızlı yükselmeyi başardı. REEDR hissesi bugün 50 liranın üzerinde bir fiyatla işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl