Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Dünyaca ünlü yeni medya sanatçısı Refik Anadol da NFT dünyasına adım attı

refik-anadol

İstanbul doğumlu yeni medya sanatçısı Refik Anadol da kripto topluluğuna katıldı. Winklevoss ikizlerine ait, Blockchain tabanlı sanat eserlerinin yer aldığı Nifty Gateway’de eserlerini listeleyen sanatçı büyük ilgi gördü. Listelenen tüm eserler kısa sürede satıldı.

Anadol, bugün Twitter hesabında paylaştığı bir gönderide “Kripto sanat topluluğunda olmak çok heyecan verici!” ifadesini kullandı ve yakında NFT tabanlı daha fazla esere platformda yer vereceğini müjdeledi.

Anadol, dünyadaki en başarılı yapay zeka sanatçılarından biri. Büyük ölçüde yapay zeka teknolojisinden yararlanan Anadol’un eserleri, dünya çapındaki sergilerde yer aldı ve sayısız ödül aldı. Anadol, 2019 yılında GQ Türkiye Yılın Adamı seçilmişti.

Öte yandan Nifty Gateway ise “Refik Anadol’un Nifty Gateway’deki çalışmalarını sunmaktan onur duyuyoruz. Bu platformumuz ve NFT alanı için büyük bir an.” diyor.

Yakın zaman önce Murat Pak da Ethereum tabanlı 269 sanat eseri satarak 1 milyon dolar kazanmış ve bu alanda bir ilke imza atmıştı.

NFT nedir?

Non-Fungible Token veya Türkçesi ile eşşiz token diyebileceğimiz NFT’ler, Blockchain üzerinde benzersiz bir varlığı temsil eden bir token türü. NFT’ler, haberdeki örneklerde olduğu gibi sanat eserlerine karşılık gelebilirken aynı zamanda farklı gerçek dünya varlıklarını da temsil edebilirler. NFT, dijital dünyada orijinallik ve mülkiyet ispatı için kullanılabilirler.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl