Binance borsasından regülasyon adımı: İrlanda’da 3 şirket tescil edildi

Dünyada ciddi bir regülasyon baskısı altında olan Binance borsası, İrlanda'daki 3 şirketini regülasyon kurumlarına kaydetti ve bu anlamda ülkede rahat bir nefes aldı. Borsa, İrlanda'da ilk olarak geçen sene "Binance İrlanda" şirketini regülasyonlara uyumlu hale getirmişti.

ABD’den, Avrupa Birliği yargı bölgesine, Cayman Adaları’ndan Avustralya’ya kadar birçok yerde ciddi bir regülasyon baskısı altında olan Binance borsası; Binance (APAC) Holdings, Binance (Hizmetler) Holdings ve Binance Teknoloji şirketlerini, regülasyonlara uyumlu hale getirdi ve ilgili kurumlara kaydettirdi.

İrlanda medyasından independent.ie’nin haberine göre; 27 Eylül’de kayıt işlemleri tamamen sona ererken, gerekli olan belgelerin de Binance’in CEO’su Changpeng Zhao tarafından 10 ve 13 Eylül tarihlerinde bizzat imzalandığı belirtildi. Firmalar, Binance adına İrlandalı hukuk firması Mason Hayes & Curran tarafından kuruldu.

Regülasyonlara uyma konusunda kararlı

Binance son dönemde ciddi bir regülasyon baskısı altında olmasına rağmen, CEO Zhao, bu konuda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını ve tüm dünyada uyumluluk elde etmek için her şeyi yapacaklarını söylüyor. “Günümün yüzde 80’ini regülasyonları düşünerek geçiriyorum” diyen başarılı CEO, Avrupa Birliği’ndeki ülkeler başta olmak üzere birçok yerde borsanın türev ürünlerini de kaldırmış ve KYC kayıt gereksinimlerini de genişletmişti.

Borsa son olarak, ABD Gelir İdaresi (IRS) eski çalışanlarından Tigran Gambaryan ve Matthew Price gibi iki önemli ismi de kadrosuna katmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl