Binance USD (BUSD), DAI karşısında 0.20’ye düştü

Binance borsasının SEC ve NYFSD kıskacındaki sabit coin'i olan BUSD'nin DAI paritesindeki kısa süreli çöküşü dikkatlerden kaçmadı. 1 olması gereken BUSD/DAI paritesi, DAI lehine 0.2'ye kadar düştü.

Son dönemde birçok regülatör ile uyumluluk konusunda görüşmelerde bulunan ancak, özellikle SEC’nin son hamlesiyle, yeni BUSD ihracı engellenen Binance borsasında bu sabit coin konusunda ilginç bir durum oluştu.

4.3 milyon dolarlık işlem yapıldı, değeri 0.2 dolara indi

Borsada BUSD/DAI paritesi 1 olması gerekirken, 647 bin dolarlık bir satış emriyle bu dengenin 0.2’ye kadar düştüğü görüldü. Parite, bozulmasından kısa süre sonra ise normale döndü. Borsada son 24 saatte 4.3 milyon dolarlık BUSD, 4.26 milyon dolarlık ise DAI işlemi yapıldığı görülüyor.

Binance üzerinde BUSD/DAI fiyatı, 1 dolar olması gerekirken anlık olarak 0.20’yi gördü

Hatırlanacağı üzere New York Finansal Hizmetler Departmanı kısa süre önce Paxos şirketinden yeni BUSD çıkarmasını durdurmasını talep etmiş ve Paxos da bunu kabul etmişti. SEC ise, Paxos’a BUSD konusunda “kayıtsız menkul kıymet satışı” davası açabileceği konusunda bir uyarı mektubu göndermişti. Paxos bu iddiayı reddetmiş ve SEC ile mahkemede mücadele etmeye hazır olduğunu belirten bir açıklama yapmıştı.

CZ’nin ise BUSD tartışmalarından uzak durması ve sürekli olarak “BUSD’yi biz değil Paxos çıkarıyor” demesi gözlerden kaçmıyor.

Binance bugün yaptığı duyuruyla 2 milyar dolarlık BUSD yakacağını açıklamıştı. BUSD sayısı ilerleyen dönemlerde kademeli olarak azalacak. Bir süre önce 16 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan BUSD’de bu rakam şu anda 12.3 milyar dolar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl