Regülasyon kıskacındaki Binance, Asya bölgesi için CEO adayını buldu

Tüm dünyada regülasyon kıskacı içine giren Binance borsası bu anlamda pes etmeden adımlar atmaya devam ediyor. Borsa son olarak Asya bölgesinden sorumlu bir CEO arayışına girdi. Şirketin, Abu Dabi'nin Küresel Piyasalar Merkezi eski başkanıyla görüşme halinde olduğu belirtildi.

binance guvenilir mi

Dünyanın hacim anlamında en büyük borsası olan ve henüz bugün CEO Changpeng Zhao’nun “Tüm günümü regülasyonları düşünerek geçiriyorum” dediği Binance borsası, Asya bölgesi için CEO arayışına girdi hatta önemli bir adayla da görüşmelere başladı.

Amerikan medyasından Bloomberg’de yer alan habere göre Binance; Abu Dabi Küresel Piyasalar Merkezi eski başkanı Richard Teng’e ulaşarak onunla Asya bölgesi sorumluluğu için görüşmelere başladı. Teng’in nasıl bir karşılık verdiği ya da görevi kabul edip etmediğiyle ilgili bir bilgi ise verilmedi.

7 yıl Singapur Borsası’nda regülasyonlardan sorumlu yöneticilik yapan Teng, 13 yıl da Singapur’un Para Otoritesi’de aynı görevi yürüttü. Teng bu senenin Mart ayında da 6 yıllık Abu Dabi Küresel Piyasalar Merkezi başkanlığını bırakmıştı.

Genel CEO’luk görevi için de arayış var

ABD’den Tayland’a, Avrupa’dan Cayman Adaları’na kadar dünyanın birçok bölgesinde regülasyon kurumları tarafından adeta çembere alınan borsanın CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz haftalarda kendi yerine de bir CEO baktıklarını ve bu kişinin regülasyonlar konusunda bilgili bir kişi olması gerektiğini söylemişti.

Borsa, ABD’deki kolu olan Binance US için de CEO arayışlarını sürdürüyor. Hatırlanacağı üzere Binance US CEO’su Brian Brooks 6 Ağustos tarihinde 3,5 aylık görevinden istifa etmişti.

CZ olarak da bilinen Zhao, bugün yaptığı bir açıklamada zamanının yüzde 80’lik kısmını regülasyonlar konusunu düşünerek geçirdiğini belirtmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl