Dünyanın en büyük kripto para yatırım şirketine rekor sermaye girişi

Dünyanın en büyük kripto para yatırım şirketi Grayscale, Bitcoin'in 20 bin dolara çıktığı 2017 yılından bu yana en iyi haftasını yaşıyor.

Bitcoin’in fiyatı 20,000 dolarlık rekor zirvesinden yüzde 74 aşağıda olsa da kurumsal yatırımcıların piyasadaki yükseliş pozisyonlarını güçlendirmelerini engellemedi.

Bu, dünyanın en büyük kripto varlık yatırım şirketinin bu hafta rekor bir sermaye girişi görmesi ile daha belirgin bir hâl alıyor.

Digital Currency Group’un bir kolu olan New York merkezli Grayscale Investments, grubun kurucusu ve CEO’su olan Barry Silbert’in yaptığı açıklamaya göre bu hafta toplam yatırımlarına 20 milyon dolar daha kazandırdı.

Söz konusu sermaye girişi, Grayscale’e 2017’den beri en iyi haftasını yaşattı ve şirketin yönetimi altındaki varlıklar 1.3 milyar dolara dayandı.

Son verilere göre şirket, yatırım miktarının çok büyük bir bölümünü Bitcoin‘e ayırıyor. Bitcoin’e 1.16 milyar dolar pay veren Grayscale’in Bitcoin’in ardından en çok yatırım yaptığı kripto para 26 milyon dolar ile Ethereum Classic. Ethereum Classic’in ardından ise 8.1 milyon dolar ile Zcash ve 7.3 milyon dolar ile Ethereum geliyor.

Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash ve Litecoin sepetinin sunulduğu Digital Large Cap Fund’da ise yaklaşık 11 milyon dolarlık yatırım var.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl