Req Coin nedir? Geleceği, projesi ve merak edilen her şey

Kripto para piyasalarında her gün yeni gelişmeler yeni yükselişler yaşanırken, son dönemdeki yükselişiyle yeniden yatırımcıların radarına giren Request Network (Req Coin), hakkındaki bilgiler internette sorgulatılıyor. Yatırımcılar, yatırım yapmadan önce proje ve coin ile ilgili bilgi sahibi olmak için internette Req Coin nedir, Req Coin projesi, Req Coin geleceği, Req Coin nereden ve nasıl alınır? şeklinde aramalar yaparak derinlemesine detaylara ulaşmak istiyor. Request Network (Req Coin) hakkındaki bilgileri içeriğimizde bulabileceksiniz.

  • Kurucusu ve kuruluş yılı: Christophe Lassuyt ve Etienne Tatur / 2017
  • Blok zinciri: Ethereum
  • Maksimum arzı: 999 milyon 983 bin
  • Dolaşımdaki arzı: 999 milyon 877 bin
  • Piyasa değeri: 952 milyon dolar (26 Kasım 2021)
  • En düşük fiyat: 0.004651 dolar
  • En yüksek fiyat: 1.18 dolar
  • Projenin amacı: Ethereum blok zincirini kullanarak herkesin güvenli bir şekilde ödeme alıp yapmasını sağlayabilen merkezi olmayan bir ödeme sistemi oluşturmak
  • Kullanım alanı: Ödeme sistemleri

Request Network (REQ Coin) projesi nedir?

Ödeme isteklerini kolaylaştıran bir protokol olarak 2017 yılında Christophe Lassuyt ile Etienne Tatur tarafından kurulan Request Network, şirketler ve bireyler, Ethereum ağı üzerinde ERC-20 aracılığıyla, Polygon, Celo, Fantom ve Near dahil olmak üzere birçok ödeme ağının dijital para birimlerinde ödeme yapılmasını ve ödeme almasını sağlayan bir projedir. Request Network projesi ile herkes evrensel, merkezi olmayan bir ağda fatura oluşturabilir, depolamasına ve erişmesine olanak tanır.

Request Network (Req Coin) ne işe yarar?

Muhasebe, faturalandırma, ödeme işleme ve denetim gibi hizmetlere sahip şirketler, tüm ödeme taleplerini tek bir yerde toplayarak aynı ağa bağlanabilir ve aynı tek gerçek kaynağı kullanarak birbirleriyle iletişim kurabilir. Blockchain teknolojisi kullanılarak inşa edilmiştir ve tamamen merkezi değildir. Hiç kimse ağın sahibi değildir ve veriler doğrulanabilir bir şekilde değişmez kalır. İzinli erişim, verilere ihtiyaç duyanlar tarafından erişilebilir ve kullanıcılara kendi verileri üzerinde nihai kontrol yetkisi vermeyenlerden tamamen gizli kalması anlamına gelir.

Ödeme işlemcileri, Request Network ile BTC, Ethereum, Monero ve fiat paraların ağlarına bağlanır. Ödemeleri tespit eder ve taleplerin durumunu günceller.

Req Coin nedir?

2017’de başlatılan Request Network (REQ) projesinin token’ı REQ Coin, Request Network’ün performansını ve kararlılığını sağlar. Talep Ağı, herkesin güvenli yollarla ödeme talep edebileceği ve para alabileceği Ethereum tabanlı merkezi olmayan bir ödeme sistemidir. Tüm küresel para birimleriyle çalışan daha ucuz, daha güvenli bir ödeme çözümü sağlamak için üçüncü taraflara olan gereksinimi ortadan kaldırır.

Kullanıcılar tarafından oluşturulan her adım, talep ağında belgelenir ve saklanır, bu da dahil herkesin muhasebe amacıyla tüm faturaları ve ödemeleri kolayca takip etmesine olanak tanır. Her talep ayrıca, her bir ülkenin ticaret yasalarına uyumlu kalması için dünya çapındaki mevzuatla da entegre edilmiştir.

Req Coin geleceği

Talep üzerine ödemeler, blok zinciri aracılığıyla basitçe bir fatura gönderilerek gerçekleştirilir; karşı taraf daha sonra talebi algılayabilir ve eşler arası bir şekilde tek bir tıklamayla ödeyebilir. Ödemelerin çekme yoluyla değil, anında iletilmesi, Request’in en önemli avantajlarından biridir. Kullanıcıların hesap bilgilerini paylaşmalarına gerek yoktur. Blok zinciri teknolojisinin kullanılması, üçüncü taraf işlemcilere olan ihtiyacı da ortadan kaldırarak işlem maliyetlerinde azalmaya neden olur.

Request Network, son kullanıcı için daha yüksek düzeyde güvenlik, gizlilik ve veri sahipliği için Ethereum ve IPFS gibi merkezi olmayan blok zincirlerinden yararlanır. Platform, blok zinciri ağında bir değişiklik yayınlamak için gereken bir maliyet olan işlem ücretlerine sahiptir. İşlem ücretleri, madencileri ağın durumu hakkında fikir birliğine varmaya teşvik etmek için kullanılır. Bu teknoloji sayesinde Maker Vakfı tarafından da fonlanan Req Coin’in geleceğinin oldukça iyi yerlerde olması bekleniyor.

REQ Coin, Metamask, MyEtherWallet, Ledger, imToken, Trezor, Atomic Wallet, Jaxx Liberty ve Trust Wallet gibi cüzdanlarda saklanabilir.

Req Coin nereden ve nasıl alınır?

Req Coin, Coinmarketcap verilerine göre 26 Kasım 2021 itibariyle 952 milyon dolarlık piyasa değerine sahiptir. Maksimum arzı 999 milyon 983 bin iken, dolaşımdaki arzı 999 milyon 877 bindir. Req Coin, tüm zamanların en yüksek seviyesini 4 yıl önce ilk piyasaya sürüldüğü zamanlarda 1.18 dolar ile görürken, en düşük seviyeyi 2 yıl önce ayı sezonu diye tabir edilen dönemde 0.004651 dolar ile yakalamıştır. USDT, BTC, ETH ve USD gibi işlem çiftleriyle el değiştirilen Req Coin, Coinbase, Binance, Huobi, Bitfinex, Gate.io başta olmak üzere KuCoin, Uniswap gibi borsalardan da alınıp satılabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl