Req Coin nedir? Request Network yorumları geleceği ve projesi

req coin nedir request network nedir

Kripto para piyasalarında her gün yeni gelişmeler yeni yükselişler yaşanırken, son dönemdeki yükselişiyle yeniden yatırımcıların radarına giren Request Network (Req Coin), hakkındaki bilgiler internette sorgulatılıyor. Peki REQ Coin nedir?

Request Network nedir?

Request Network, insanların ve işletmelerin ödeme taleplerini güvenli ve şeffaf bir şekilde saklamasını sağlayan bir sistemdir. Bu sistem, blok zinciri teknolojisini kullanarak finansal işlemleri daha anlaşılır ve izlenebilir hale getirir.

Ödeme Talepleri Saklama: Request Network, yapılan her ödemenin neden yapıldığını açıklayan bilgileri saklar. Bu sayede, ödeme işlemleri daha şeffaf ve izlenebilir olur.

Veri Sahipliği: Kullanıcılar, finansal verilerini kendileri kontrol eder ve bu veriler üzerinde tam sahiplik sağlar.

Finansal Yenilikler: Request Network, şirketlerin zincir üzerinde finansal işlemlerini yürütmelerine olanak tanır. Bu sayede, şirketler kredi, sigorta gibi gelir temelli hizmetlere daha kolay erişebilir.

Diğer yandan Request Network, küresel bir finansal iş birliği sistemi oluşturmayı amaçlar. Kullanıcılar, ödeme taleplerini güvenli ve standart bir depolama ortamında paylaşabilirler. Bu sistem, bireylerin ve kuruluşların finansal verilerini ve kararlarını tamamen kontrol edebileceği bir platform sunar.

  1. Ödeme Uygulamaları: Cüzdanlar ve ödeme sistemleri, Request Network’ü kullanarak hızlı ve güvenli ödemeler yapabilir.
  2. Faturalandırma Uygulamaları: İşletmeler, bu sistemle ödeme taleplerini ve faturalarını kolayca oluşturabilir ve yönetebilir.
  3. Muhasebe Uygulamaları: Muhasebeciler ve finansal danışmanlar, bu altyapıyı kullanarak otomatik denetim ve vergi raporlaması yapabilir.
  4. Risk ve Kredi Değerlendirme: Bu hizmetler, müşterilerin finansal verilerini analiz ederek kredi skoru ve risk değerlendirmesi yapar.

Request Network (REQ Coin) projesi nedir?

Ödeme isteklerini kolaylaştıran bir protokol olarak 2017 yılında Christophe Lassuyt ile Etienne Tatur tarafından kurulan Request Network, şirketler ve bireyler, Ethereum ağı üzerinde ERC-20 aracılığıyla, Polygon, Celo, Fantom ve Near dahil olmak üzere birçok ödeme ağının dijital para birimlerinde ödeme yapılmasını ve ödeme almasını sağlayan bir projedir. Request Network projesi ile herkes evrensel, merkezi olmayan bir ağda fatura oluşturabilir, depolamasına ve erişmesine olanak tanır.

Request Network (Req Coin) ne işe yarar?

Muhasebe, faturalandırma, ödeme işleme ve denetim gibi hizmetlere sahip şirketler, tüm ödeme taleplerini tek bir yerde toplayarak aynı ağa bağlanabilir ve aynı tek gerçek kaynağı kullanarak birbirleriyle iletişim kurabilir. Blockchain teknolojisi kullanılarak inşa edilmiştir ve tamamen merkezi değildir. Hiç kimse ağın sahibi değildir ve veriler doğrulanabilir bir şekilde değişmez kalır. İzinli erişim, verilere ihtiyaç duyanlar tarafından erişilebilir ve kullanıcılara kendi verileri üzerinde nihai kontrol yetkisi vermeyenlerden tamamen gizli kalması anlamına gelir.

Ödeme işlemcileri, Request Network ile BTC, Ethereum, Monero ve fiat paraların ağlarına bağlanır. Ödemeleri tespit eder ve taleplerin durumunu günceller.

Req Coin nedir?

2017’de başlatılan Request Network (REQ) projesinin token’ı REQ Coin, Request Network’ün performansını ve kararlılığını sağlar. Talep Ağı, herkesin güvenli yollarla ödeme talep edebileceği ve para alabileceği Ethereum tabanlı merkezi olmayan bir ödeme sistemidir. Tüm küresel para birimleriyle çalışan daha ucuz, daha güvenli bir ödeme çözümü sağlamak için üçüncü taraflara olan gereksinimi ortadan kaldırır.

Kullanıcılar tarafından oluşturulan her adım, talep ağında belgelenir ve saklanır, bu da dahil herkesin muhasebe amacıyla tüm faturaları ve ödemeleri kolayca takip etmesine olanak tanır. Her talep ayrıca, her bir ülkenin ticaret yasalarına uyumlu kalması için dünya çapındaki mevzuatla da entegre edilmiştir.

Req Coin geleceği

Talep üzerine ödemeler, blok zinciri aracılığıyla basitçe bir fatura gönderilerek gerçekleştirilir; karşı taraf daha sonra talebi algılayabilir ve eşler arası bir şekilde tek bir tıklamayla ödeyebilir. Ödemelerin çekme yoluyla değil, anında iletilmesi, Request’in en önemli avantajlarından biridir. Kullanıcıların hesap bilgilerini paylaşmalarına gerek yoktur. Blok zinciri teknolojisinin kullanılması, üçüncü taraf işlemcilere olan ihtiyacı da ortadan kaldırarak işlem maliyetlerinde azalmaya neden olur.

Request Network, son kullanıcı için daha yüksek düzeyde güvenlik, gizlilik ve veri sahipliği için Ethereum ve IPFS gibi merkezi olmayan blok zincirlerinden yararlanır. Platform, blok zinciri ağında bir değişiklik yayınlamak için gereken bir maliyet olan işlem ücretlerine sahiptir. İşlem ücretleri, madencileri ağın durumu hakkında fikir birliğine varmaya teşvik etmek için kullanılır. Bu teknoloji sayesinde Maker Vakfı tarafından da fonlanan Req Coin’in geleceğinin oldukça iyi yerlerde olması bekleniyor.

REQ Coin, Metamask, MyEtherWallet, Ledger, imToken, Trezor, Atomic Wallet, Jaxx Liberty ve Trust Wallet gibi cüzdanlarda saklanabilir.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl