Reuters sordu, analistler cevap verdi: Kriptoda keskin hareket geliyor

Dünyaca ünlü haber ajansı Reuters, kripto para alanında hizmet veren şirketlerin yöneticilerine 2023 beklentilerini sordu. Analistler, son dönemdeki volatilite azlığına vurgu yaparken, keskin bir hareketin ise yakın olduğu görüşünde birleştiler.

Bitcoin 2023 yılına 17 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak başladı. 2022’deki büyük düşüşlerin ardından gelinen seviye birçok yatırımcıyı tatmin etmezken, bu sene özellikle Binance borsasının tepkisini çekecek seviyede kripto haberleri yapan haber ajansı Reuters ise analistlere 2023 beklentilerini sordu.

“Eski zirveleri görmeyebiliriz ama…”

Kripto araştırma şirketi Arcane Research’ün kıdemli analisti Vetle Lunde, 2023’ü sabır yılı olarak nitelendirdi ve şunları söyledi:

“Bu yıl sabredenlerin yılı olacak. Açıkçası eski zirveleri görmeyi beklemiyoruz. Ancak şu da bir gerçek ki, bu az volatilite dönemleri çok uzun sürmez ve hep keskin hareketlerle devam etmiştir”

“Sert hareketler yakın”

Dijital varlıklar konusunda broker’lık hizmeti veren GlobalBlock şirketinin analisti Marcus Sotiriou da fiyat ve volatilite takip endikatörü olan Bollinger bantlarına değindi:

“Bantlar Temmuz 2020’den bu yana en büyük sıkılaşma dönemini yaşıyor. Tarihe bakıldığı zaman bu tür durumların ardından hep sert hareketler geliyor. Şu da unutulmamalı, zayıf ekonomik görünüm, insanların kripto paralar gibi riskli varlıklara yaptıkları yatırımı her zaman azaltır”

“Dolara kaçış daha olası…”

MacroHive şirketinde araştırmacı olan Dalvir Mandara da 2023’ten fazla bir beklenti olmaması gerektiğini, insanların ve yatırımcıların ekonomik belirsizlikten ötürü kaçabilecekleri en yakın yerin ABD doları olduğunu söyledi:

“Kripto için beklentiler hala negatif yönde seyrediyor”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl